DİTİB kadınlar kolundan çocuk kliniğine anlamlı ziyaret

238 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) kadın kolları üyeleri, çocuk kliniğine anlamlı ziyaret gerçekleştirdi.

Dortmund-Eving DİTİB Selimiye Camii Kadınlar Kolu üyeleri şehirlerinde hizmet veren Klinikum Dortmund Çocuk Kliniği’ni ziyaret ederek hastanede yatan çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Dortmund-Eving DİTİB Selimiye Camii Kadınlar Kolu üyesi Merzuka Sönmez ve beraberindeki kadın kolları heyeti hem çocuklara hem de hastane personeli için hazırladıkları hediyeleri, çocuk kliniği direktörü Prof. Dr. Dominik Schneider, çocuk terapisti Sylvia Machentanz ve mali işler sorumlusu Barbara Drewes’e teslim etti.

30 yılı aşkın hastanede hemşire olarak çalışan Sönmez, yapılan etkinlikle ilgili bilgi verdi. Sönmez, hastanın hatırını sormanın, gönüllerini almanın, moral vermenin ve imkan ölçüsünde ihtiyaçlarını karşılamanın hem dini hem de insani açıdan önemli olduğuna vurgu yaptı.

Yaklaşık 15 yıldır hastanede yatan çocukları ziyaret ederek onları çeşitli hediyelerle sevindirdiklerini ifade eden Sönmez, “Cami kadınlar kolu üyeleri ve destek veren gönüllülerle birlikte çocuklar için ufak tefek hediyeler aldık. Kıyafet, battaniye ve badi, şeker, çikolata ve oyuncak alarak çocuklara getirdik. Onların sevinçlerine şahit olmak bizleri de mutlu etti. Her yıl hediyelerimizi kendimiz dağıtıyorduk, ancak pandemi sebebiyle iki yıldır hemşireler bizzat dağıtıyorlar. Sağlığımız elverdikçe, gönüllülerimiz de bizleri destekledikçe bu geleneği sürdüreceğiz. Gönüllü yardımseverlerden Allah razı olsun. Hayra vesile olmamızı sağlayan hastane yönetimine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Özellikle hastaların uzun süre hastanede kaldıklarında onlar için böyle değişikliklerin daha da kıymetli  olduğunu söyleyen çocuk terapisti Sylvia Machentanz kadınlar koluna teşekkür ederek, “Bu etkinlikle çocukların hatırlandığını gösterdiniz” dedi.

DİTİB Selimiye Camii Kadınlar Kolu üyelerine bu anlamlı ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden çocuk kliniği direktörü Prof. Dr. Dominik Schneider, “Klinikte yatan birçok çocukla birlikte hastane personeli ile kadınlar kolu üyeleri güzel bir zaman geçirdi. Büyüklerin hediyeleri, küçükleri mutlu etti. Bu sevgi ve zaman ayırarak yapılan güzel bir proje oldu” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Chorweiler DİTİB Camii iftarına yoğun ilgi

Posted by - 30. April 2022 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Chorweiler Camii’nin düzenlediğini iftar yemeği yoğun ilgi gördü. Chorweiler DİTİB Camii’nin Konferans Salonu’nda…