DİTİB gönüllülerinden selzedelere sıcak yemek

365 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde yaşanan sel felaketinin ilk anından itibaren ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez’in desteğiyle Köln eyalet bölge birliği, gençlik ve kadın kollarının organizesinde selden en çok etkilenen Ahrweiler şehrinde 500 kişiye sıcak yemek ve su ulaştırıldı.
Kavurma, pilav ve taze fasulyeden oluşan sıcak yemekler, Lülsdorf DİTİB Selimiye Camii kadınlar kolu gönüllüleri tarafından pişirilerek paketlendi. Ayrıca tatlı, su ve pideden oluşan ikramlar gençlik kolları gönüllüleri tarafından Ahrweiler şehrinde toplama merkezi aracılığıyla mağdurlara dağıtıldı.
Ahrweiler Afet Yardımı Merkezi yöneticisi Melanie Brücken, “Bu zor günümüzde bizleri yalnız bırakmayan, yardım eli uzatan DİTİB teşkilatına ve gönüllülerine teşekkür ediyorum“ dedi.
Köln Bölgesi Kadınlar Kolu Başkanı Ümran Aslan ve Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Akar, selin ilk anından itibaren DİTİB taşkilatının gönüllüleri ve çalışanlarıyla sahada olduklarını belirterek, “Yüzlerce insan evsiz kalmış, her şeylerini kaybetmişler, harıl harıl evlerini temizlemeye çalışıyorlar. Evlerine girmek için uğraşıyorlar. DİTİB ailesi olarak orada bulunmanın önemli olduğunu biliyoruz. Bölgedeki ihtiyaçları dernekler olarak karşılamak için gayret ediyoruz. Bugün de sıcak yemek yardımı ile gönüllere dokunarak istedik“ ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Afganistana sınırdışı

Posted by - 2. Juni 2017 0
Mülteci olarak Afganistan’dan Almanya’ya göç eden veya savaş nedeni ile kaçan bir çok kişi, iltica başvuruları red edildiği için sınırdışı…