DİTİB Gençlik Kolları’ndan hasta ziyareti

545 0

DDÜSSELDORF –  Duisburg DİTİB Merkez Camii Gençlik Kolları, St. Johannes Hospital Duisburg/Hamborn hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret ederek gül ve karanfil dağıttı.

Duisburg DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Niyazi Tok, Veliler Birliği Başkanı ve Sosyal Pedagog Hülya Ceylan, Kadınlar Kolu Başkanı Nuket Açıkgöz öncülüğünde ve gönüllü gençlerle gerçekleştirilen ziyarette, hastalara ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başhekim gençleri teker teker tebrik etti

Duisburg DİTİB Merkez Camii Gençlik Kolu’ndan 18 gencin katıldığı ziyarette, kendilerini hastanenin başhekimi Dr. med. Markus Schmitz karşıladı. Gençleri hoş bir şekilde karşılayan Başhekim Dr. Schmitz, tek tek tanışarak onlarla sohbet etti. Johannes Hospital hakkında bilgi veren Dr. Schmitz, 7 yüz yataklı ve şehrin en büyük hastanesi olduğunu söyledi. Gençleri bu duyarlı davranışlarından ötürü tebrik eden Dr. Schmitz, ayrıca hastanelerinde staj yapmak isteyen gençlere de kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Duisburg DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Niyazi Tok, misafirperverliğinden ötürü Başhekim Dr. Schmitz’e teşekkür etti. Allah’ın yarattığı her canlıya şefkat ve merhametle muamele edilmesi gerektiğini belirten Tok, “Bizler insan olarak Yunus’un ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü’ ifadesiyle bugün bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hastane yönetimine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Veliler Birliği Başkanı Ceylan: “Amacımız hastaları hoşnut etmek ve moral vermek“

Başhekim Dr. Schmitz ve hastanede rehberlik hizmeti veren Hatice Saklavacı refakatinde gençler, hastaları ziyaret ederek üzerine Hadis-i Şerif yazılı gül ve karanfil takdim etti. Dini, dili, ırkı farklı tedavi gören hastaları ziyaret eden gençler, “Hastaların bizi gördüklerinde gözlerindeki mutluluk ışıltısı ‘bu benim mi’ demeleri anlatılacak gibi değil. Hangi milletten olursa olsun bizleri karşısında gören hastaların gözlerindeki mutluluk inanın her şeye değer” biz gençlere bu imkanı sunduğu için başhekim Dr. med.Markus Schmitz’e teşekkür ederiz dedi.

Veliler Birliği Başkanı ve Sosyal Pedagog Hülya Ceylan ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamasında, “Duisburg DİTİB Merkez Camii Gençlik Kolları ile birlikte her dakikası anlamlı ve manalı ziyaretten son derece mutlu olduk. Amacımız hastaları bir nevi hoşnut etmek ve moral vermekti. Gençlik kolları olarak böyle güzel etkinliklerimiz aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Duisburg

Related Post