DİTİB gençlerlerinden “Bir iyilik Sıcak Bir Yuva” kampanyasına destek

283 0

DİTİB gençleri hayırseverlerin katkılarıyla İdlib’de ihtiyaç sahipleri için 90 konut yaptırıyor.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle İdlib’de mağdur ve mazlum aileler için “Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” temasıyla başlattığı ‘İyilik Konutları’ kampanyasına DİTİB gençleri 90 konut ile katkıda bulundu.
Köln DİTİB Bölge Birliği Gençlik Kolu başkanı Hüseyin Akar ve yönetim kurulu üyeleri, 90 konut yapılması için topladıkları yardım çekini Genel Başkan Kazım Türkmen’e takdim etti.
“Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” temasıyla başlatılan kampanyaya Köln DİTİB Bölge Birliği Gençlik Kolu olarak katkı sunmak istediklerini söyleyen Akar, hayırseverlerin katkılarıyla 63 bin 290 Euro meblağ ile zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 90 aileye bir nebze olsun destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.
Akar, Köln DİTİB Bölge Birliği Gençlik Kolu’nun 2021 yılı içerisinde gerçekleştirecekleri faaliyetlerden bahsetti.
Örnek davranışlarından dolayı gençlere teşekkür eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Kampanyaya katkılarınızla, kışın etkisini göstermesiyle birlikte yağmur ve çamur içerisinde kalan çadır kentlerde yaşayan aileler iyilik konutları ile sıcak bir yuvaya kavuşuyor” dedi.
“Hayırda yarışıyoruz” diyen Türkmen, “DİTİB teşkilatımız bünyesinde gönüllü görev yapan bütün gençlerimizi tebrik ediyorum. Almanya’dan İdlib’e uzanan iylik eli oldunuz. Örnek bir davranış gösterdiniz. Rabbim yapmış olduğunuz hayırları kabul eylesin. Rabbim’den sizlere bir hayırlı ve bereketli yaşam niyaz ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.” ifadelerini kullandı.
Ziyarette; DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, Köln DİTİB Bölge Birliği Başkanı Adem Onur ile bölge birliği gençlik kolu yönetim kurulu üyeleri; Mevlüt Gürbüz, Alper Koç, Ayşe Ateş, Sibel Aksar ve Emre Yardım da hazır bulundu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

BIG Partisi Başkanına tehdit mektubu

Posted by - 23. Mai 2019 0
Almanya’da Türklerin kurduğu Yenilik ve Adalet Birliği Partisi (BIG) Genel Başkanı Haluk Yıldız’a kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından islamofobik…

Almanya’da hac heyecanı başlıyor

Posted by - 7. Juni 2023 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2023 yılı Hac Organizasyonu ile Almanya’dan hacca gidecek hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri düzenledi.…