DİTİB’in gönül elçileri gönüllere dokunmaya devam ediyor

181 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbilirliği ile gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Myanmar’ın Arakan bölgesinde kesilen kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Ekip sorumlusu Yılmaz Yıldız ve Ingolsdat Kocatepe Camii başkan yardımcısı Alper Yanık’dan oluşan DİTİB gönül elçileri, 1400 hisseye karşılık gelen kurban etini mülteci kamplarında yaşayan Arakanlı Müslümanlar başta olmak üzere 7 bin ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdı.

Dağıtımlarını “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” sloganıyla gerçekleştirdiklerini belirten Yıldız, “Bu bayram mazlum Arakanlı Müslümanlarla bayramlaşarak Almanya’dan bağışçılarımızın kurban emanetlerini kamplarda yaşayan ailelere ulaştırdık. Allah bağışçılarımızın kurbanlarını makbul eylesin” dedi.

Duygu dolu anlar yaşayan Yıldız, şunları söyledi: “Duygu dolu anlar yaşadığımız kamplarda Arakanlılar, Kurban Bayramı’nda kendilerini yardımlarıyla yalnız bırakmayan bağışçılarımıza teşekkür ederek, hayır dualarda bulundular. Kampta yaşayan 100 yaşındaki Fatima teyzeyi evinde ziyaret ederek emanetini ulaştırdığımızda, sevinç ve gözyaşları içinde duasıyla karşılık aldık. Kurban dağıtımının yanı sıra kimi annesini kimi babasını kaybetmiş yetimhanede yaşayan öksüz ve yetim çocuklar ziyaret ederek, bayramlık hediyeler dağıttık. Her yıl bizleri içten bir sevgiyle, hasretle karşılıyan çocukların gözlerindeki ışıltıya tanıklık ettik. Balon, şekerle, ufak bir oyuncakla bile ne kadar büyük mutluluklar yaşadıklarını gördük. Mazlumların, yetimlerin, yoksulların umudu DİTİB ve TDV, dünyanın neresinde olursa olsun yardım elini uzatıyor. Bağışlarıyla teşkilatımıza teveccüh gösteren kardeşlerimize teşekkür ediyor, hayırlarının kabulünü Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

DİTİB gönül elçileri, 90 öğrencinin kaldığı Lat-Thamar Yatim School yetimhanesini de ziyaret ederek eğitim gören öğrencilere kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyeler dağıttı. Ekip ayrıca yetim öğrencilere verilmek üzere Almanya’dan kardeşlerinin emanetlerini takdim etti.

Okul yönetimi, DİTİB ekibinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB yeni yönetimini seçti

Posted by - 26. Februar 2023 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 26 Şubat 2023 tarihinde düzenlediği 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetim kurulunu…