DİTİB Federal Kadınlar Kolu 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı

379 0

30 Kasım 2013 tarihinde kurulan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Kadınlar Kolu, 4. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden video konferans yöntemiyle yapılan olağan genel kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlk kez video konferans yöntemiyle yapılan genel kurul, 3. Dönem Federal Kadınlar Kolu Başkanı Hatice Zengin’in selamlama konuşmasının ardından DİTİB Federal Kadın Çalışmaları Koordinatörü Nurten Afat, kadın faaliyetleri hakkında genel bilgi verdi.

Genel Kurul, DİTİB Yönetik Kurulu Üyesi İrfan Saral başkanlığında Dr. Emine Seçmez ve Nurten Afat’tan oluşan divan kurulu tarafından yönetildi.

Raporlarının okunması ve yönetimin ibrasının ardından seçime geçildi. Yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından yönetimde görev dağılımını şu şekilde oluştu:

Safiye Kılıç (Başkan)
Gülsüm Çelik (Başkan Yardımcısı)
Şerife Sayım (Başkan Yardımcısı)
Rabia Şahinarslan (Sekreter)
Kıymet Yavuz (Muhasip)
Hilal Erensoy (Kamuoyu Çalışmaları)
Tuğba Kölün (Üye-Proje Sorumlusu)
Sümeyye Mutlu Öztürk ve Nurten Afat (Üye)

Almanya’da yaşayan kadınlar arasındaki bağları güçlendirmek, dini değerleriyle birlikte bir gelecek inşası için 8 yıl önce kurulan Federal Kadınlar Kolu’nun 4. Dönem yönetim kurulu başkanlığına seçilen Safiye Kılıç, bir teşekkür konuşması yaptı.

Kovid-19 pandemisiyle birlikte bir değişim yaşandığını belirten Kılıç, bu güne kadar görev yapmış olan  yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Hep birlikte güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz

Kılıç şöyle devam etti: “14 eyalet ve bölge kadınlar kolu ile birlikte yol yürüdüğümüz yaklaşık 20 binin üzerinde kadının verdiği tüm emekler aslında geleceğimiz adınadır. Her birinin  ayrı ayrı özelliği olan güçlü  bir ekip ile çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğimiz. Gelecek yıllarda çok daha güzel faaliyetler yapacağımıza olan inancım tamdır. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.”

Ercüment Aydın /Köln

Related Post