DİTİB camisinde kurulan hayır marketinde ihtiyaç sahiplerine iftar paketi dağıtıyor

346 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ostfildern Camii’nde ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanan Ramazan iftar paketi dağıtılıyor.

Ostfildern DİTİB Camii her ramazan ihtiyaç sahiplerine yönelik düzenlediği iftar programlarını koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler nedeniyle iptal ederken, iftar paketleriyle yardımlarını sürdürüyor. Toplanan bağışlarla temin edilen ramazan kumanyaları cami yönetimi, gençlik ve kadın kolları ile cami cemaati tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Her gün 200’e yakın iftar paketi dağıtıldığını belirten dernek başkanı Yaşar Genç, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle camilerde toplu ibadetlere ara verildiğini ve iftar sofralarında bir araya gelinemediğini ifade etti. Genç, “Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl Ramazan ayını buruk geçiriyoruz. Camimiz sessiz ve mahzun kaldı. Dernek olarak Ramazan ayını bir iyilik hareketine gönüştürdük” dedi.

İftar paketlerinin hayırsever işadamlarının ve cemaatin katkılarıyla toplandığını söyleyen Genç, “Camimizde oluşturduğumuz hayır marketinde süt, un, tuz, pirinç gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra temizlik ve mutfak ürünleri de yer almaktadır. Eldiven, maske ve kolonyağı gibi hijyen ürünlerin yer aldığı temizlik malzemelerinin yer aldığını söyledi.

Din Görevlisi Sırrı Küçük de, “Koronavirüs ile mücadelenin ilk başladığı günden itibaren özellikle cemaatimizden yaşlılar, kimsesizler ve yardıma muhtaç olanlarla birlikte Ostfildern çevresinde yaşayan diğer ülke vatandaşların bizzat evlerine iftar paketi dağıttık. Bu yardımların hazırlanmasında ve dağıtılmasında cemaatimizden büyük destek görüyoruz. DİTİB ailesi olarak bu zor zamanlarda cemaatimize ve diğer ülke insanlarına bir nebze destek olduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Almanya’da George Floyd protestosu

Posted by - 15. Juni 2020 0
Almanya’nın bir çok kentinde ABD’nin Minnesota eyaletinde polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren George Floyd için gösteriler düzenlendi. Binlerce gösterici ırkçılık…

Almanya’da camiye asılsız bomba ihbarı

Posted by - 1. März 2020 0
Almanya’nın güneyinde bulunan Pforzheim kentinde dün akşam saatlerinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camisine bomba ihbarı yapıldı.