DİTİB Camisi Ramazan geleneği gereği üyelerinin kapısını çaldı

232 0

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Wächtersbach Merkez Camii, Ramazan ayı dolayısıyla 60 yaş üstü üyelerine Ramazan sepeti dağıttı.
Wächtersbach DİTİB Merkez Camii yönetimi, zorlu geçen pandemi döneminde en çok etkilenen ve kısıtlamalara en çok maruz kalan 60 yaş üstü yaşlıları hatırlamak amacıyla, kapılarını tek tek çalarak içerisinde iftariyeliklerin bulunduğu Ramazan sepetini takdim etti.
Ramazan ayının aynı zamanda gönüllere dokunma ayı olduğunu hatırlatan dernek başkanı Hakan Akbulut, “Wächtersbach DİTİB Camii ailesi olarak bu yıl gönüllere dokunmayı kendimize şiar edindik. Özellikle koronavirüsten etkilenen ve kısıtlamalara en çok maruz kalan 60 yaş üstü büyüklerimizi unutmadık. Bu kapsamda güzel bir Ramazan sepeti hazırlayarak yaşlılarımızın tek tek kapılarını çaldık, onları ziyaret ederek gönüllerini almaya çalıştık. Aynı zamanda uzun süredir tedavi gören ve camimize gelemeyen hastalarımızı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Diğer yandan yakınlarını kaybeden cemiyet üyelerimize de taziyelerimizi yeniledik ve geride kalanlarına sağlık sıhhat ve afiyetler temennisinde bulunduk” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında yüzün üzerinde hane ziyaret edilerek, Ramazan sebeti dağıtıldı.
Zorlu süreçte kapıları çalınan ve gönülleri alınan yaşlılar, çok mutlu oldularını belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.
Ercüment Aydın

Related Post