Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ilçelerinin girişine tabela yaptırdı

476 0

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği tarafından ilçe giriş ve çıkışına “El Sanatları Ana Yurdu Köprübaşı’na Hoş Geldiniz – Güle Güle” ifadelerinin yer aldığı tabela yaptırdı.

Köprübaşı İlçesi yerleşim merkezinin girişine yerleştirilen tabela için mütevazi bir açılış töreni düzenlendi. Törene; Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Erdoğan, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç ve Başkan Yardımcısı Muzaffer Aslan, mahalle muhtarları ile belediye personeli katıldı.

Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın, desteklerinden ötürü Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’ne teşekkür etti. Aydın, “El sanatları ana yurdu Köprübaşı ilçe tabelamızın ön yüzünde ‘Hoş Geldiniz’ yazısıyla karşılarken, arka yüzünde ise ‘Güle Güle’ ibaresi yer alıyor. Desteklerinden ötürü Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği logosu yanında görsellerde de yöremizin tanıtılması amacıyla el sanatlarımız sergileniyor. Bu günde mütavazi bir törenle açılışını gerçekleştiriyoruz. Tekrar Avrupa’da yaşayan Köprübaşılılar nezdinde Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’ne desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. İlçemize ve tüm hemşehrilerime hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç ise belediye çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Anaç şöyle devam etti: “Belediye başkanımızın Almanya ziyaretlerinde kendilerine ilçe giriş tabelasına talip olduğumuzu ifade etmiştik. İstedik ki doğup, büyüdüğümüz topaklara, ilçemize Avrupa’da yaşayan Köprübaşılılar adına bir eser yapmak. Bu sebeple el sanatları ana yurdu ilçemizin ilk girişine talip olduk. Azimli ve gayetli çalışmalarında dolayı Belediye Başkanımız Ali Aydın’a teşekkür ediyorum.”

Ercüment Aydın /Almanya

Related Post

3,1 milyon yalnız yaşıyor

Posted by - 15. Juni 2017 0
Türkiye İstatistik Kurumu, verilerine göre Türkiye’de, 3 milyon 100 bin kişi yalnız yaşıyor. İstanbul’da yalnız yaşayanların sayısı ise yaklaşık 564…

İlk günü kiliseye değil camiye gittiler

Posted by - 30. August 2018 0
İSKENDER GÜNGÖR Federal Amanya’da asırlardır, ilk okula başlıyacak çocuklar okulların sezon açılışının başladığı ilk gün kiliseye götürülerek papazın duasıyla öğrenime…