Çocuğu elinden alınan aile isyan etti

465 0

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Önder çiftinin 28 günlükken elinden alınan bebekleri aradan iki yıl geçmesine rağmen geri verilmedi.

Alman Gençlik Dairesi tarafından iki yıl önce 28 günlükken ailenin elinden alınan Armağan bebeğin velayeti de mahkeme tarafından Önder ailesinden alındı.

Bu duruma isyan eden baba Kenan Önder, “Bebeğimiz 29 Mart 2017’de doğdu ve 28 günlükken evde bir baygınlık geçirdi. Ambulans çağırıp hastaneye gittik. Bebeğin kemiklerinde kırık olduğunu söylediler ve her gün yeni kırıklar olduğunu söylediler ve bu nedenle elimizden aldılar. Daha sonra diğer ikisini de alarak üçünü de bizden almış oldular. 7 hafta sonra darp filan olmadığını söyleyerek iki çocuğumuzu geri verdiler ama bebek kaldı.“ şeklinde konuştu.

Bebeklerinin dinin değiştirildiğini söyleyen Kenan Önder, “Bebeğimizi 18 yaşına kadar vermeyeceklerini söylüyorlar. En son velayetini de aldılar. Bebekte darp izi olduğunu iddia ediyorlar ve o yüzden vermiyorlar.“ diye konuştu. Önder, “İlk gün beyin sarsıntısı, ikinci gün kaburga kemiği kırık dediler, üçüncü gün bacak ve omurga kemiği dediler. Bana nasıl olduğunu sordular, bende anlattım. O zamanlar üç yaşında olan çocuğumun yatağın üstündeyken beni gördüğünü ve panikleyip bebeğin üzerine düştüğünü anlattım. Buna inanmadılar ve bunu anne yada babanın yapmış olabileceğini söylediler. Bunu bizim yaptığımıza dair, üzerimize suç attılar.“ dedi.

Türkiye’den yardım istediğini söyleyen anne Ayşe Önder, “Özellikle Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a buradan yalvarıyorum. İki yıl bir ay oldu, çocuğum bana gelmedi, beni ve babasını tanımıyor, yabancılaştırdılar. Dinini değiştirdiler. Ben kapalıydım ve onlara iyi görünmek için başımı açmak zorunda kaldım. İki çocuğum kardeşlerini dışarıda görse tanımayacak.“ şeklinde konuştu.

Çocuğunun Hristiyanlaştırmaya çalışıldığını idda eden Ayşe Önder, “ Benim yavrumu 18 yaşına kadar tutup Hristiyanlaştırmaya çalışıyorlar. Benim yavrum orada aç kalıyor, darbe görüyor, serçe tırnağı çıkmış halde geldi, hep morluklar içerisinde geliyordu, en son gördüğümde de gözünün altında kocaman biz çizik vardı. gözü enfeksiyon kaptı dediler ama ben inanmıyorum. Çocuğumun orada darbe gördüğünü düşünüyorum.“ diye konuştu.

Related Post

KÖYLÜOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Posted by - 1. August 2018 0
İskender Güngör IGMG Troisdorf camisi eski başkanı İhsan Köylüoğlu’nun 2 yaşındaki torunu İlyas Zeyd’i hayattan bir zeytin çekirdeği kopardı.  Talihsizce…

Spor camiası ‘Hatay’ için el ele

Posted by - 17. Mai 2023 0
Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Aachen kentinde 21 Mayıs’ta yapılacak Alemannia Aachen ile gönüllü Türk karması Tivoli Stadyumu’ndaki dostluk maçının tüm…

Dizel araçlara yasak bu ay başlıyor

Posted by - 23. Mai 2018 0
Almanya’nın Hamburg kentinde dizel araçlara giriş yasağı iki cadde için yürürlüğe giriyor. Bu ay sonunda yürürlüğe girecek yasaktan Euro 6…