8 dilde çeviri yapan akıllı maske

673 0

Japonya’da bir şirket 8 dilde çeviri yapan, ses yükseltme fonksiyonu bulunan ve söylenenleri yazıya dökebilen bir maske geliştirdi.

Koronavirüs salgınını fırsata çeviren şirket, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan maskelerin farklı bir şekilde kullanılmasının önünü açmış bulunuyor.

Japonca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Çince, Korece, Vietnamca ve Endonezce 8 ayrı dilde çeviri yapabilen maskeye ‚C Mask‘ adı verilmiş.

Maskenin cep ve tablet uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar sayasende konuşulanlar yazıya dökülebiliyor. Cep telefonu veya tablet ile 10 metre mesafeye kadar çalışan maske bluetooth yardımı ile çalışıyor.

Donut Robotics şirketinin ürettiği maskeler koronavirüse karşı koruma sağlamıyor. Normal bir maskenin özerine takılması tavsiye ediliyor. 40-50 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak maskeler ilk etapta Japonyada satılacak. 2021 yılında ise diğer ülkelerde satışa sunulması planlanıyor.

Related Post

Camiye saldırı

Posted by - 31. Januar 2017 0
Kanada’da Quebec eyaletinin başkenti Quebec City’de aynı zamanda cami olarak kullanılan İslam Kültür Merkezi, namaz sırasında silahlı kişilerin saldırısına uğradı.…

Ayasofya Camii’nde karne merasimi

Posted by - 17. Juli 2019 0
ADüsseldorf – Duisburg-Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii’nde farklı yaşlardan oluşan Minik Suffa, Karanfil, İncir, Üzüm grupları için 2018-2019 öğrenim yılı sonu…