Hürth DİTİB Camii ve YTB’den ihtiyaç sahiplerine yardım

355 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hürth Camii, koronavirüs salgını kapsamında ihtiyaç sahiplerine maske, dezenfektan ve gıda ürünlerinden oluşan yardım paketi dağıttı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı” kapsamında „Yalnız Değilsin“ sloganıyla yürütüğü proje çerçevesinde hazırlanan yardım paketleri, Hürth DİTİB Camii dernek başkanı Şeref Turna, kadınlar kolu başkanı Gülşen Doğan ve dernek yönetimi tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

YTB desteğiyle yürütülen yardımlar çerçevesinde koronavirüs salgını sürecinde Almanya’da değişim programı dahilinde üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere ve mali destek alma şansına sahip olmayan vatandaşlara kira yardımında bulunuldu.

Ayrıca Türkiye’den Almanya’ya sefer yapan Türk şoförlerinin sıcak yemek, barınma ve banyo ihtiyaçları karşılandı. Hürth beldesinde yaşlı ve yalnız başına yaşayan vatandaşlar ve cami cemaati evlerinde ziyaret edilip yardım paketleri verildi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) desteklerinden ötürü teşekkür eden Hürth DİTİB Camii dernek başkanı Şeref Turna, bu zor süreçte öğrencileri, mülteci ve geçim sıkıntısı olan aileleri yalnız bırakmadıklarını söyledi. Turna, beldedeki ihtiyaç sahibi insanların her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post