ALİMİN ÖLÜMÜ ALEMİN ÖLÜMÜ GİBİ OLDU

436 0

İSKENDER GÜNGÖR

Avrupaya ilk göçle giden müslüman Türk gurbetçi vatandaşlarımızdan Şevket Aydın hakka yürüdü.

Köln ve civarında pek çok caminin açılmasında azami mesai harcayan Aydın’ın cenazesine Avrupa  Diyanet ve Milli Görüş Teşkilatları genel başkanları ve yönetim kurul üyeleri, Türk Konsolos ve Ataşeler düzeyinde katılım sağlandı. TC.Berlin Büyükelçiliği din hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen cenaze namazında yaptığı kısa selamlama konuşmasında

– “Peygamber efendimiz bir kişinin arkasından 40 kişi şahitlik ederse ona cennetini yazar buyuruyor.” Rabbim ailesine sabri cemil ihsan eylesin “dedi.

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Genel Başkanı Kemal Ergün, Marangoz mesleği olan Rahmetli Şevket Aydın beyin pek çok caminin açılmasında emeği ve katkısı olduğunu ifade ederek cemaate şu sözlerle hitap etti.

– “Hayatı boyunca Allahla beraber olan Şevket amcamız ölümün son arefesindede Allah diyerek vefaat etmesinden  dolayı mutluyuz.

Bilincini hiç bir zaman kaybetmedi Allah diyerek ruhunu teslim etti. Allah böyle ölümü hepimize nasip etsin” diğerek sözlerini sürdürdü.

Merhum Şevket Aydının Cenaze namazını eski Diyanet işleri Almanya yönetim kurul üyesi milli görüş teşkilatları genel merkez eğitim başkanı akademisyen oğlu Dr. Hakan Aydın kıldırdı. Hakan Aydın teveccühlerinden dolayı  cenaze namazına katılan cemaata teşekkür ettiği konuşmasında, Şair necip Fazılın “Yarın elbet bizimdir” şiirini okudu.  Alınan helalliğin ardından Şevket Aydının cenazesi memleketi Giresuna gönderildi.

Related Post