Ali Koç: Benim samimiyetim de niyetim de belli

678 0

Fenerbahçe’de Haziran ayında yapılacak seçimler öncesinde başkan adaylarından Ali Koç Fenerbahçe üyeleri ve taraftarlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç Almanya’nın Köln kentinde, Avrupa Fenerbahçe Kongre Üyeleri Platformunun organize ettiği etkinlikte Fenerbahçeliler ile bir araya geldi.

Wolkenburg Eventlocation adlı binada yapılan toplantıda akıllı bir model ve sistemle çalışacaklarını belirten Koç ’’Buradaki insan sermayesi ve futbol gelişmişliği sayesinde katma değer sağlayabilirsiniz. Futbol endüstrisi sürekli gelişiyor. Fenerbahçe’nin bu yıl oynadığı maçları teknik olarak analiz ettik. Büyük bir veri elde ettik. Bu rapor doğrultusunda hangi bölümde eksik ve ihtiyaçlarımız var ise onları rapor yaptık. Akademik konsept Fenerbahçeye yerleşmeli. Alt yapılara büyük önem vereceğiz. Hayatta bazı şeyleri mecburen bazı şeyleride tercihen yaparsınız. Akıllı bir modelle sistemle çalışacağız. Hali hazırda hem Türkiye’de hemde Türkiye dışında birlikte çalıştığımız scoutlar var. Seçildiğimiz takdirde nasıl bir scoutla çalışacağımızı  belirledik’’ şeklinde konuştu.

Fenerbahçe olarak sürekli tepeye oynamaları gerektiğini belirten Koç, temel hedefin uzun vadede öz kaynaktan sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi. Koç ’’Bu hem futbol hemde olimpik branşlar için geçerlidir. Amatör branşlar için kuvvetli sponsorlar bulacağız. Bununla beraber hedefimiz sadece olimpiyatlara en çok sporcu veren klüpten bir adım öteye gidip Türkiye adına da olimpiyatlarda en çok madalya kazanan bir klüp haline gelmek istiyoruz.’’ diye konuştu

Alex’in gidişinin yanlış olduğunu söyleyen Ali Koç, Fenerbahçe’de resmi bir göreve getirebileceklerini söyledi. Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç Alex hakkında ‘’Şampiyonlar ligi istatisliği ile, kişilik ve efendiliğiyle gönlümüzde farklı bir yeri var. Son zamanlarda gitme vakti gelmişti ama gidişi çok yanlıştı. Alex ile hoca arasında bir sıkıntı vardı. Alex tutumu bence yanlıştı. Kendisi de yanlış yaptığını söylemişti. Kendisine şunu dedim futbol için yaşlısın ama hayat için gençsin. Bize çok güzellik yaşatan kaptanımızın gidişi kabul edilemez. Bir gün fenerbahçede resmi bir görevi olursa görürüz’’ dedi.

3 Temmuz olayıyla ilgili konuşan Ali Koç, Fenerbahçe’nin kırmızı çizgisi olduğunu ifade ederek ’’Seçim malzemesi yapılmayacak kadar önemli bir unsurdur. Fenerbahçe’nin başında kim olursa olsun onun davasıdır. Allah korusun başkanımıza bir şey olursa hepimize yöneticilere olur. İnşallah seçimlerden önce yargıtaydan olumlu karar çıkmasını bekliyorum. Bu olayı hiçbir zaman unutmayacağız. Yargıtay kararından sonra maddi ve manevi tazminat için sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Her şeyin 3 Temmuza bağlı olmasından rahatsızım’’ dedi.

Benim samimiyetim de niyetim de belli diyen Ali Koç, ’’Ben kimseye söz söyletmem dedi sayın başkanımız ama kapalı kapılar arkasında bir sürü laf etti. Ben istedimki onu açığa çekmek, sağolsunlar onlarda gerçek yüzlerini gösterdiler, kendini tutamadılar. Bana sorarsanız bir kısmı mantık dışı, bir kısmı deli saçması, bir kısmıda tamamen hayal ürünü. Bu iyi oldu çok çok iyi oldu çünkü herkes herkesin gerçek yüzünü görsün. Ben hep samimi olmaya çalıştım. Benim samimiyetim de niyetim de belli. Bugünkü açıklamalara baktığımız zaman da, başkanımızın nasıl konuştuğunu, nasıl hitap ettiğini, nasıl cümleler kurduğunu bilen birisi olarak, bu açıklamaların onun sözleri cümleleri olmadığını, kimler tarafından yapılabileceğini az biraz tahmin edebiliyorum. Geldiğimiz nokta budur bundan sonrası hayırlısı diyelim. İnşallah daha fazla bu söylemler ilerlemez, ilerlersede bizde buradayız. Tekrar son bir defa bir çağrı yapıyorum. Böyle söz düellosuna gerek yok. İstediğiniz yerde istediğiniz televizyonda, iki medeni insan olarak çıkıp, her türlü görüşümüzü, endişemimizi, şikayetimizi, suçlamamızı yapalım. Ben buna hazırım ilk defa bir başkan adayı olarak.’’ şeklinde konuştu.

Related Post

DİTİB camisinden çok anlamlı çağrı

Posted by - 7. Mai 2020 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Königswinter Camii, korona virüs salgını nedeniyle karantina altınaki mülteci ailelere yardım götürdü. Königswinter…