Wahlen DİTİB Camii’nden ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyası

327 0

Almanya’nın Hessen eyaleti Wahlen kasabasında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii’nde „Hediyem Kur’an Olsun“ kampanyası düzenledi.

Wahlen DİTİB Merkez Camii’ne gelen bayanlara Kur-an-ı Kerim dersleri veren Sebahat Özcan’ın rehberliğinde başlatılan „Hediyem Kur’an Olsun“ kampanyası için 500 bağış yapıldı.

„Hediyem Kur`an Olsun“ kampanyasına yoğun destek

“Hediyem Kur´an Olsun” projesinde bağışlarla temin edilen Kur´an-ı Kerimlerin, Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Yüce kitabımızın evrensel mesajını geniş kitlelere ulaştırmak, onu okumayı ve anlamayı desteklemek amacıyla kampanyanın başlatıldığını söyleyen din görevlisi Fehmi Özcan, “Dünyanın dört bir yanında Kur´an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişilere, okullara, yurtlara, hastanelere, cezaevlerine, Kur´an kurslarına ve yoksullara ulaştırılmak amacıyla kampanya başlattık. İnsanların en hayırlısı, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.” hadis-i şerifi rehberliğinde herkesi, bu projeye destek vermeye davet ediyoruz“ dedi.

‘Hediyem Kur’an Olsun’ seferberliği

Yaklaşık 500 adet Kur’an-ı Kerim’in bağışlandığını ifade eden dernek başkanı Ahmet Suna ise, „Başlattığımız kampanya seferberliği devam ediyor. Cami cemaatimiz kampanyaya büyük ilgi gösterdi. Dünya üzerinde birçok bölgede yaşayan Kur’an-ı Kerim’i kitap halinde görmemiş ve dokunamamış Müslüman kardeşlerimiz var. Bu kampanya vesilesiyle cemaatimizin hediye ettiği Kur’an-ı Kerimler onlara ulaşacaktır. Bağışta bulunan ve vesile olan herkesten Allah razı olsun“ dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı‘nın “Dünyanın dört bir tarafında Kur’an-ı Kerim’in bulunmadığı hiçbir ev, hiçbir gönül kalmasın!” sloganıyla başlattığı “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası için Wahlen DİTİB Merkez Camii cemaati bağışta bulunarak,  yaklaşık 500 adet ile kampanyaya katkıda bulundu.

Ercüment Aydın

Related Post