Wächtersbach Camii’ne tehdit içerikli mektup

340 0

Almanya’nın Hessen eyaleti Wächtersbach beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii’ne posta yoluyla tehdit içerikli mektup gönderildi.

Wächtersbach DİTİB Merkez Camii’ne posta yoluyla, gamalı haç işaretinin yer aldığı ve ırkçı ifadelerin kullanıldığı tehdit mektubu gönderildi.

Wächtersbach DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Hakan Akbulut’un verdiği bilgiye göre 29.12.2020 tarihinde camilerine posta yoluyla isimsiz bir mektup gönderildiğine ve kendisinin posta kutusunu akşam saat 17.00 sıralarında açtığını ifade etti.

Gönderilen mektupta gönderici isminin ve adresinin olmadığını fark ettiğini belirten Akbulut, aşırı sağ içerikli mektubu polisle paylaştığını söyledi.

Son zamanlarda yaygınlaşan ve Almanya’nın demokratik ve insan hakları ilkelerine uymayan tehdit içerikli bir mesaja karşılaştıklarını ifade eden Akbulut şöyle konuştu: “Mektubu acilen hem belediye başkanımız hem de ilgili polis birimi ile paylaştık. Konuya en başından itibaren gerekli hassasiyeti göstererek ciddiye alan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye başkanımıza ve polisimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Bu ve benzeri olayların gerçekleşmesi beraber yaşadığımız dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmez, düşmanlıklar üzerine kurulu bir sistem hiç kimsenin fayda görebileceği bir sistem olamaz. Önemli olan ortak paydalarda buluşmaktır. Önemli olan ortak özellik ve güzelliklere odaklanmaktadır.”

Wächtersbach polisinin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirten Akbulut, “Kesinlikle bu ve benzeri olayları tasvip etmiyor, bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Bunu yapan kişi veya kişileri kınıyorum, cemiyetimize DİTİB teşkilatımıza geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Related Post