Teröristler yürüyüşlerinden tespit edilebilecek

364 0

Rus bilim insanları kalabalık bir ortamda kişilerin yürüyüşünden herhangi bir anormal davranışı tespit edebilen bir bilgisayar programı üzerinde çalışıyor. Bu buluş, teröristlerin tespitine olanak verebilecek.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi ve Mühendislik Fiziği Enstitüsü’nden bilim insanları, kalabalık bir ortamda kişilerin yürüyüşleri üzerinden anormal davranışlarını tespit edebilen bir program geliştiriyor. Kamuya açık yerlerde terör eylemlerinin önüne geçebileceği düşünülen bu programla ilgili, üniversitenin basın dairesinden Sputnik’e yapılan açıklamada, programın güvenlik kameralarından görüntüleri incelediği ve çalışmaların son aşamasına gelindiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Kalabalık bir ortamda, kişilerin yürüyüşü, vücut şekli, giyimi gibi veriler doğrultusunda şüpheli kişilerin tespit edilmesi ve görüntüler üzerinden yakınlaşılmasını sağlıyor.

ALINTIDIR, DAHA FAZLASI Sputnik’de
http://sptnkne.ws/dCkJ

Related Post

İftar sofrasını paylaşıyoruz

Posted by - 2. Juni 2018 0
İslâm Kültür Merkezleri Birliğinin Villa Hahnunburg’ta düzenlediği iftara Başbakan Yardımcısı Dr. Joachim Stamp, Türkiye Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, Köln…

Leave a comment