Mannheim Yavuz Sultan Selim Camii’ne yönelik asılsız bomba ihbarı

289 0

Baden-Württemberg eyaletindeki Mannheim şehrinde Yavuz Sultan Selim Camii‘ne, elektronik posta yoluyla bomba ihbarı yapıldı. Öte yandan posta yoluyla da İslam’a ve Müslümanlara yönelik hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı bir de mektup gönderildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği‘ne (DİTİB) bağlı Yavuz Sultan Selim Camii’ne saat 11.27’de elektronik posta yoluyla „Camide gizli iki bomba var, en kısa zamanda patlayacak, her taraf kan gölüne dönecek. Müslüman domuzlar ölecek – Sieg Heil“ ifadesinin yer aldığı tehdit içerikli yazı polise bildirildi.

Yavuz Sultan Selim Camii, Cuma namazı öncesi boşaltıldı ve tahliye edildi. Cuma namazı için cemaat çevredeki camilere yönlendirildi.

Camiyi boşaltarak çevrede güvenlik önlemi alan polis, uzman ekipler ve kokuya duyarlı köpeklerle bomba araması yaptı. Yapılan aramalarda polis herhangi bir bomba veya patlayıcıya rastlamadı. Yapılan incelemede ihbarın asılsız olduğu tespit edildi. Saat 13.55’de cami yeniden ibadete açıldı. İkindi namazı cemaatle toplu olarak kılındı.

Yavuz Sultan Selim Camii dernek başkanı İsmail Hakkı Çakır, polisin camide yaptığı bomba araması nedeniyle Cuma namazında camiyi tahliye etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Çakır, yetkililerden camilere yönelik bu tür saldırı ve insanları huzursuz etmeye yönelik çaba sarf edenlerin biran önce bulunmasını talep etti.

Related Post