Köln DİTİB Merkez Camii‘nde kavurma ikramı

405 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş bilirliği ile “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında DİTİB Merkez Camii’nde cemaate kavurma ikram edildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kurban Bayramı’nın akabinde ilk Cuma günü namaz sonrası cemaate kavurma, pilav ve ayran ikramında bulundu.

Kurban Bayramı günlerini takip eden ilk Cuma günü, Kurban Bayramı’na özgü bir gelenek olarak cemaate kavurma ikram ettiklerini ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, kampanyanın sloganının ‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’ olduğunu hatırlatarak, “Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden, desteklerini esirgemeyen, teveccüh gösteren kardeşlerimize teşekkür ediyor, kurbanlarının hak katında makbul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Türkmen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede hayırseverlerin ve hissedarların emanetlerini, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırdık. Dünyanın 7 kıtasında mazlumlara, mağdurlara, kimsesizlere, yetimlere ulaşarak onların dualarını aldık. Hamd olsun güzel bir organizasyonu geride bıraktık, mazlum coğrafyaya Almanya’dan giden gönüllülerimizden güzel haberler aldık. Kesim ve dağıtımlar tamamlandı. Dağıtımda o coğrafyadaki insanlar bizlere çokça dua ettiler. Rabbim kurbanlarımızı kabul eylesin.”

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen ve Genel Sekreter Abdurrahman Atasoy, kazanların başına geçerek kendi elleriyle cemaate kavurma ve pilav ikramında bulundu. DİTİB’in ikramını tatmak isteyen cemaat uzun kuyruklar oluşturdu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB gönüllüleri Beyrut’a gidiyor

Posted by - 25. Oktober 2020 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın ardından yaraları sarmak üzere bölgeye gidiyor. DİTİB,…