İspanya tatilinden dönen Alman ailede koronavirüs çıktı

297 0

Tatilini İspanya’da yaptıktan sonra Almanya’ya dönen 4 kişilik Alman ailenin bütün fertlerine yeni tip koronavirüs (covid-19) teşhisi kondu. Cottbus kentinde yaşayan aile fertlerinden birisinin işyerinde yapılan test sonucu yeni tip koronavirüs teşhisi kondu. Ailenin diğer bireylerinin test edilmesi sonrası tüm ailenin yeni tip koronavirüse yakalandığı tespit edildi.

Bu durum sakıncalı ülke listesine alınmayan Avrupa ülkelerinden dönecek olan tatilcilerin, ülkede koronavirüs vaka sayısını yükselteceği endişesine yol açıyor.

Özellikle Alman turistlerin sıklıkla tercih ettiği İspanya’nın Mallorca kentinde eğlence mekanlarında ve sahillerde maske takılmadığı, fiziki mesafenin sağlanamadığı sosyal medyada paylaşılan videolar ile gündeme gelmişti. Bu sebebten dolayı onlarca plajını kapatan İspanya’da, halkın tepkisi nedeni ile Mallorca’daki eğlence merkezleri bir hafta önce kapatıldı.

Güvenli ülke olarak görülen İspanya ve İtalya‘da yeni tip koronavirüs vakaları yükseliyor.

 

Related Post

Almanya’da Türkçe korona uygulaması

Posted by - 30. Juli 2020 0
Almanya’da hükümet tarafından yeni tip koronavirüs (covid-19) enfeksiyon zincirinin takip edilmesi için geliştirilen cep telefonu uygulamasının Türkçe versiyonu bugün kullanıma…