Hatay’da okul yapımı için dostluk maçı düzenlendi

101 0

Almanya’nın Aachen kentinde Alemannia Aachen ile Tek Yürek Europa futbol takımları Hatay’da bir okul inşası için dostluk maçı yaptı.

Aachen Tivoli Stadyumu’nda oynan maçta bilet ve satış reyonlarından gelen tüm gelir ve bağışlar Hatay’da inşa edilecek okul inşasına bağışlandı.

Türkiye’nin Köln Başkonsolos Yardımcısı Ahmet Atilla, Orta Ren Futbol Federasyonu (FVM) başkanı Dr. Christos Katzidis, Aachen DİTİB Yunus Emre Camii Başkan Yardımcısı Sema Akın ve DİTİB Spor Klübü Başkanı Erol Uzkız’ın yanı sıra karşılaşmayı 5 bin futbolsever takip etti.

Sarı-siyahlı Alemannia Aachen ile kırmızı-siyahlı Tek Yürek Europa ilk yarıyı 2-2 tamamladı. Dostluk maçının ikinci yarısında Alemannia Aachen, 5-4 galip geldi.

Aachen DİTİB Yunus Emre Camii Başkan Yardımcısı Dr. Sema Akın, yaşanan acı dolu günleri bir nebze de olsa unutturabilmek ve Hatay’da inşa edilecek okula katkı sağlamak amacıyla karşılaşmayı organize ettiklerini söyledi.

Akın, Aachen şehrinin futbol takımı Alemannia Aachen ile karma takımdan oluşan Tek Yürek Europa arasında dostane bir maç yapıldı. Aachen’de faaliyet gösteren DİTİB ve sivil toplum örgütleri, futbolcular bir araya gelip sosyal sorumluluğu yerine getirdik“ diye konuştu.

Müsabaka öncesi organizasyon komitesi tarafından Alemannia Aachen’a teşekkür ve iyi dilekleri ifade eden sarı-siyah bolanlar havaya bırakıldı.

Yardım amaçlı düzenlenen dostluk maçından elde edilen tüm gelir, depremden zarar gören Hatay’da inşa edilecek okul için bağışlandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Din adamları dostluk için yeşil sahada

Posted by - 1. Juli 2018 0
Almanya’nın Dortmund şehrinde imamlarla papazlar arasında düzenlenen ”Dostluk Kupası”nda imamlar kazandı. Dortmund’da Müslüman ve Hrıstiyan din adamları 2006 yılından bu…