Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Manset Haber 24 | 4. Juli 2020

Scroll to top

Top

Gelenekten geleceğe Anadolu İrfanı

Gelenekten geleceğe Anadolu İrfanı
Admin
  • On 18. März 2018

Almanya’nın Köln kentinde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından düzenlenen ‘’Gelenekten geleceğe Anadolu İrfanı’’ adlı etkinliğe,  eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı katılarak bir konuşma yaptı. Anadolu irfanın temel kaynağı İslamdır diyen Avcı, sözlerini şu şekilde sürdürdü ’’Hacı Bektaş Veli, Hz Mevlana, Hacı Bayram Veli ve Şeyh Şaban-ı Veli gibi önemli velilerin Anadolu irfanına çok büyük emekleri var. Türk tarihi sadece savaşlarda kazanılan başarılardan ibaret değildir. İlim, sanat, kültür ve gündelik yaşama damganızı o toprağa vurmanız gerekir.’’

İstiklal Marşı okunarak şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı toplantıda tarihten örnekler veren Avcı, çocukların mutlaka tarihleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini söyledi.

Toplantıda bulunan Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes yaptığı konuşmada ’’ Türk toplumunun önemli yerelere gelmesini istiyoruz, güçlü bireylerin olmasını istiyoruz. Kültürünü, tarihini ve kimliğini bilen bireylerin güçlü olması Türk ve Alman toplumuna önemli katkılar sunacaktır’’ dedi.