Fenerbahçeli eski futbolcular Fenerbahçeliler Derneğinin düzenlediği futbol kampına katıldı

383 0

Almanya’nın Köln kentinde Köln Fenerbahçeliler Derneğinin düzenlediği futbol kampı, Fenerbahçe’nin eski kaptanı Oğuz Çetin ve yıllarca Fenerbahçe’de top koşturmuş olan Mustafa Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Değişik yaş guruplarından 62 çocuğun katıldığı ‚Fenerbahçe Futbol Kampı 2018‘ dört gün sürdü. Düzenli yapılması düşünülen futbol kampına çocuklarını getiren aileler heyecanla çocuklarını izlediler.

Futbol kampına katılan Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, Oğuz Çetin, Mustafa Doğan ve beraberindeki yetkililer kampa katılan çocuklara hediyelerini ve sertifikalarını verdi.

Bu kadar önemli bir organizasyona imza atan herkesi kutladığını belirten Oğuz Çetin, “Burada çok ciddi çalışmaların yapılması, futbolun her türlü prensibinin uygulandığı, futbolun başrolde olduğu bu kadar güzel organizasyona şahit olmak çok önemli.
Biz de yakın dostlarımıza arkadaşlarımıza bu konuda yardımcı olma anlamında geldik. Üç dört gün süren bu organizasyonun içerisinde yer aldık. Bizim içinde çok önemli bir tecrübe oldu bundan faydalandık. Herkesi kutluyorum bu derece önemli bir organizasyona imza attıkları için.“ şeklinde konuştu.

Türk milli takımının yıllardır gurbetçi oyunculardan faydalanan en iyi federasyonlardan bir tanesi olduğunu söyleyen Mustafa Doğan “Almanya’daki eğitim zaten dünya standartlarında. Köln Fenerbahçeliler Derneğine öncelikle çok teşekkür ediyorum davet ettikleri için. Yıllardır süregelen bir dostluğumuz var, burada paskalya tatili döneminde yapılan turnuvada genç arkadaşlarla bir arada olduk. Çok şaşırdık çok genç yaşta inanılmaz yetenekli oyuncu arkadaşlarımız var. Bunları teşvik ederek bu yolda devam etmelerini sağlamak lazım.“ dedi.

Köln Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Yakup Işıklar “Biz zaten göreve geldikten sonra Fenerbahçeliler Derneğinde amacımız Türkiye’deki Fenerbahçe Spor Okulları gibi onun avrupa şubesini açmak için çalışmalar yaptık. Her pazar derneğimizin olduğu yerde okulumuzun antremanı ve çalışması var. Bu paskalya tatilinde bir futbol kampı düzenleyelim dedik. Bu eyaletteki gençleri bir araya getirerek bu çocuklara eğitim verelim istedik. Bunun için efsane kaptan Oğuz Çetin bizi kırmadı kampımıza katıldı. Bu arada yedi yıl Fenerbahçe’de futbol oynayan Mustafa doğan kendisi de sevdiğimiz bir arkadaşımız oda bizlere katıldı. Çok verimli geçti. Çok güzel eğitim gördüler.“ dedi.

Sinan Karamurat

Related Post

Dünyanın en güçlü pasaportu hangisi?

Posted by - 4. Februar 2017 0
Dünyanın en güçlü ve en güçsüz pasaportları sıralaması açıklandı. Henley and Partners Firması’nın yaptığı araştırmaya göre; AB vatandaşları rahatlıkla bütün…