En uzun menzile ulaşan füze

375 0

Kuzey Kore’nin denediği balistik füzenin bugüne kadar „en uzun menzile ulaşan füzesi“ olduğunu ABD’li yetkililer dile getirdi.

Konuyla ilgili Pentagon Sözcüsü Jeff Davis, füze denemesini „ABD’nin ulusal güvenliğine açık bir tehdit“ olarak niteledi. „Füze, Kuzey Amerika veya bölgedeki müttefiklerimizi doğrudan tehdit edecek bir yere düşmedi“ dedi.

„KN-11 Nod“ adı verilen füzenin 14 dakika boyunca uçup 500 kilometre mesafe katettikten sonra Japon Denizi’nde uluslararası sulara düştüğünü hatırlatan Davis, „Diğer denemelerle tek tek karşılaştıramam ancak tespit ettiğimize göre bu fırlatmanın bugüne kadarki en uzun menzili yakaladığını söyleyebilirim“ ifadelerini kullandı.

Related Post

Yerel yetkililer DİTİB camisini ziyaret etti

Posted by - 21. Oktober 2018 0
Garmisch-Partenkirchen yerel yetkilileri Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii’ni ziyaret ederek, daha fazla işbirliği kurmak istediklerini…

Camiye saldırı

Posted by - 31. Januar 2017 0
Kanada’da Quebec eyaletinin başkenti Quebec City’de aynı zamanda cami olarak kullanılan İslam Kültür Merkezi, namaz sırasında silahlı kişilerin saldırısına uğradı.…

Leave a comment