DİTİB’den yurtlarda kalan mültecilere Ramazan pidesi

379 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ostfildern Camii, mültecilere Ramazan pidesi dağıtıyor.

Korona virüsü nedeniyle Ruit, Nellingen, Denkendorf, Filderstat ve Ostfildern yurtlarında kalan mültecilere Ostfildern DİTİB Camii gönülleri tarafından günlük 300 pide Ramazan pidesi ücretsiz dağıtılıyor.

Beş ayrı mülteci yurdunda günlük taze Ramazan pidesi dağıtıldığını ifade eden dernek başkanı Yaşar Genç, Ramazan ilk gününden itibaren başlandığını ve günde ortalama 300’ün üzerinde pide dağıtıldığını söyledi.

Genç, “Bu Ramazan da farklı yardım seferberliği düzenleyerek mülteci kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Bu seferberlikte hayırseverlerde bizlerden desteklerini esirgemiyorlar. Ramazan ayı boyunca da hayri faaliyetlerimiz devam edecek. Amaç bir lokmayı paylaşmak“ dedi.

Din Görevlisi Sırrı Küçük de, “Ramazan ayı gelenekleri arasında yer alan ‚askıda ekmek‘ uygulamasına biz de farkındalık yapmak istedik. Hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle pide alınıyor, yurtların önüne giderek ihtiyaç sahibi olan mülteci kardeşlerimize ücretsiz olarak dağıtıyoruz”dedi.

Farklı noktalardaki yurtlarda dağıtılan pideden memnun kalan mülteciler DİTİB derneğine teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB’de ilk mukabele okundu

Posted by - 4. Mai 2019 0
11 ayın Sultanı Ramazan ayının gelmesiyle Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı camilerde mukabeleler başladı. Ramazan öncesi Köln…