DİTİB’den huzurevi sakinlerine Anneler Günü ziyareti

211 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) kadın birlikleri, Anneler Gününde huzurevi sakinlerini yalnız bırakmadı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Württemberg Eyalet Bölge Kadın Birliği Anneler Günü dolayısıyla, Wertheim şehrinde Alloheim Senioren-Residenz huzurevinde kalan anneleri ziyaret etti.

Württemberg DİTİB Eyalet Bölge Kadın Birliği ve Wertheim Selimiye Camii Kadınlar Kolu Başkanı Neslihan Aran’ın girişimi ve cami gençlerinin katılımıyla ziyaret edilen huzurevinde, annelerle sohbet edildi. Gençler, günün anısına sakinlere çiçek vererek Anneler Günü’nü kutladı.

Wertheim – Alloheim Senioren-Residenz huzurevi müdüresi Christine Staudt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınlar kolu başkanı Neslihan Aran’a ve beraberindeki gençlere teşekkür etti. Babalar Gününde de kendilerini beklediklerini ifade eden Staudt, Anneler Gününde huzurevi sakinleriyle gençlerin teker teker ilgilendiği, neşeli ve duygu dolu anların yaşandığını belirtti.

Württemberg DİTİB Eyalet Bölge Kadın Birliği ve Wertheim Selimiye Camii Kadınlar Kolu Başkanı Neslihan Aran da, „Böylesine anlamlı bir günde şehrimizdeki huzurevinde kalan büyüklerimizle bir arada olmak istedik. Burada kalan annelerimizin hem Anneler Gününü kutladık, hem de onlarla sohbet etme imkanı bulduk“ dedi.

Huzurevi müdüresi Staudt’a imkan sağladığı için teşekkür eden Aran, bugün olduğu gibi her zaman büyüklerimizle beraber olmaya devam edeceklerini söyledi. Aran ayrıca, Babalar Gününde de yaşlı amcaları ziyaret edeceklerinin sözünü verdi.

Ayrıca Anneler Günü dolayısıyla cami dernekleri bünyesinde kadınlar kolu tarafından bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

DİTİB Federal Kadın Birliği Başkanı Safiye Kılıç’ın katılımıyla Nord Eyalet Kadın Birliği, Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Kadın Birliği, Oldenberg DİTİB Hacıbayram Camii, Göttingen ve Herzberg Fatih Camii kadınlar kolu, camilerinin kadın üyelerini evlerinde ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı.

Rheinland-Pfalz Eyalet Kadın Birliği desteğiyle Oggersheim Kocatepe Cami Kadınlar Kolu tarafından Anneler Günü pikniği düzenlendi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post