DİTİB kurban stantlarına yoğun ilgi

74 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde açılan “Kurban Bağış Standı”na bağışçılar yoğun ilgi gösteriyor.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde yürütülen “2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu”na ilgi artıyor.

Başta Köln DİTİB Merkez olmak üzere teşkilata bağlı cami derneklerinde açılan “Kurban Bağış Standı” ile bağışçıların kurban vekaletleri kabul ediliyor.

Kurban bağış ve tanıtım stantları hakkında açıklama yapan DİTİB Genel Başkanı Muharrem Kuzey, DİTİB ve TDV iş birliğinde yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nu Almanya genelinde sürdürdüklerini söyledi.

Kurban vekâletlerini, İslam dininin esaslarına uygun olarak büyük bir hassasiyetle yerine getirildiğine vurgu yapan Kuzey, “İnsanlarımız kurban bağışı konusunda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da teşkilatımıza güveniyor, itimat ediyor ve büyük bir teveccüh gösteriyor. Biz de bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz“ dedi.

Kurban yardımlarında deprem bölgesine ağırlık verileceğini vurgulayan Kuzey, “2023 yılı vekaletle kurban kesim hazırlıklarının büyük bir titizlikle devam ediyor. Bu yıl başta depremzede kardeşlerimiz olmak üzere, diğer bölgelerdeki ihtiyaç sahipleri ile 50’ye yakın ülkede mazlum, mağdur ve muhtaçların bir nebze de olsa yüzünü güldüreceğiz. Kurban yardımlarında bu yıl deprem bölgesine ağırlık vereceğiz. ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganı ile yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ sayesinde adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırseverlerimizin yardım elini uzatacağız“ ifadelerini kullandı.

Vekaletle kurban organizasyonuna DİTİB’in açmış olduğu Paypal hesabından veya 27 Haziran tarihine kadar cami görevlilerine makbuz karşılığı bağışta bulunabileceklerini hatırlatan Kuzey, “Kurban bağışında bulunan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Yüce Mevla, mallarını, kazançlarını bereketlendirsin. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Kurban bayramının, âlem-i İslâm’a ve bütün insanlığa barış, huzur ve merhamet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post