DİTİB, Ukrayna savaşı mağdurları için yardım kampanyası başlattı

211 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya geneli teşkilatlarına bir çağrı yaparak savaş mağduru Ukrayna halkı için yardım kampanyası başlattı.

DİTİB’den yapılan yazılı açıklamada, yaşanan felaketin mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak amacıyla bir yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Savaş mağdurlarının acı ve üzüntülerini paylaşmak ve Ukrayna halkının yanında olmak amacıyla Almanya Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) teşkilatı olarak yardım kampanyası başlatıldığını belirten DİTİB Genel Başkan Kazım Türkmen, “Çatışmalar, işgaller ve savaşlar hiçbir zaman insanlığa huzur getirmemiş; geride sadece kan, gözyaşı ve yerle bir olmuş şehirler bırakmıştır. Üzülerek görüyoruz ki, son olarak Ukrayna’da meydana gelen savaş da, daha önce onlarcasına ve yüzlercesine şahit olduğumuz manzaraları yeniden dünya gündemine sokmuş ve insanlığın geleceği üzerinde kara bulutların dolaşmasına yol açmıştır. Yine masum ve mağdur milyonlarca insan, kadın- erkek, çoluk-çocuk, acımasız çatışmaların ortasında yaşam mücadelesi vermek zorunda bırakılmıştır.” dedi.

DİTİB’in dünyanın dört bir tarafına iyilik, huzur, barış ve kardeşlik taşıyan bir kuruluş olduğuna vurgu yapan Türkmen, savaş mağdurlarına sahip çıkmak, yaralarını sarabilmek adına DİTİB derneklerinin ve tüm hayırseverlerin bu kampanyaya da ellerinden gelen desteği esirgemeyeceklerine inandığını söyledi.

Türkmen, yardım çağrısına destek vermek isteyenlerin banka yoluyla Turkisch-Islamische Union adına açılan DE09502345000141430005 numaralı IBAN hesabına havale yapabileceğini belirtti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Mangal Döner yeni şubesini açtı

Posted by - 16. Mai 2019 0
Mangal Döner yeni şubesini Köln şehrinin Kalk semtinde açtı. Almanya Milli Takımının yanı sıra, iki sezon da Galatasaray’da forma giyen…

Almanya’da mahkumlara erken tahliye

Posted by - 19. Dezember 2020 0
Almanya’da 1000’e yakın mahkum Noel Bayramını evde geçirmeleri için erken tahliye edildi. Cezaevinde iyi hal gösteren mahkumların yararlandığı bu durumdan,…