DİTİB, hayırseverlerin destekleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor

283 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Ramazan ayı dolayısıyla Balkan ülkelerinde ihtiyaç sahibi ailelere ramazan paketi ulaştırdı.

Organizasyon kapsamında Eitorf DİTİB Merkez Camii Başkan Yardımcısı Anıl Miraç Arslan ve Lemgo DİTİB Ahmet Yesevi Camii Başkanı Ahmet Emin Yılmaz, Almanya’daki hayırseverlerlerin zekat ve fitre bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere Kosova, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya’ya gitti.

DİTİB heyeti ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkililerinin katıldığı dağıtım organizasyonu çerçevesinde, üç gün boyunca Kosova, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ülkelerinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtıldı.

DİTİB heyeti, organizasyon kapsamında ilk olarak Kosova’nın başkenti Priştine, Prizren ve Mamuşa’da 1000, ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran ve Mal Viles köyünde 550 ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardım paketi ve alışveriş kuponu dağıttı. Heyet daha sonra Kuzey Makedonya’ya geçerek buradaki 500 ihtiyaç sahibi aileye ramazan alışveriş kuponu dağıttı. Ayrıca ilk, orta ve lisans eğitimi gören 80 öğrenciye bir yıllık burs desteği sağladı ve Kul Oğuzlar köyünde de nafile kurbanlar keserek et dağıtımı gerçekleştirdi.

İhtiyaç sahibi ailelerin hayır dualarını aldık

Almanya DİTİB teşkilatı olarak bu yıl ilk kez zekat ve fitre kampanyası kapsamında Balkan ülkelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıklarını belirten Eitorf DİTİB Merkez Camii Başkan Yardımcısı Anıl Miraç Arslan, Lemgo DİTİB Ahmet Yesevi Camii Başkanı Ahmet Emin Yılmaz, “Hayırsever insanlarımızın gönülden bağışladığı yardımları, gönüllülerimizle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak gönül köprüleri kuruyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle temin ettiğimiz gıda yardımlarını Kosova, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya olmak üzere toplam 2050 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırarak hayır dualarını aldık. Balkan ülkelerinde yolumuzu ümit ve hasretle bekleyen gönüllere umut olmak için emanetlerini teşkilatımıza teslim eden cemaatimize ve hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın

Related Post