DİTİB gönüllüleri yaşlıları aşı merkezine taşıyor

405 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Marl Fatih Camii gönüllüleri, 80 yaş üstü yaşlıları aşı merkezine taşıyor.

80 yaş üstü yaşlıların Kovid-19 aşısı yaptırabilmeleri için Marl Belediye Başkanı Werner Arndt yardım seferberliği başlattı. Başkan Arndt’ın çağrısına şehirde hizmet veren derneklerden destek geldi.

Marl şehrindeki dini cemaatler, hayır kurumları ve dernekler, 80 yaş üstü vatandaşları Recklinghausen’deki aşı merkezine ücretsiz olarak taşıdı.

Başkan Arndt koronavirüs salgınında dayanışma gösteren halka ve fedakarca çalışan meslek gruplarına ve gönüllülere teşekkür etti. Arndt, “Şehirde yaşayan yaşlıların zor zamanlarda yanlarında olduğunu gösteren dini cemaatlere, hayır kurumlarına, derneklere ve gönüllülere teşekkür ediyorum” dedi.

Marl’dan Recklinghausen şehrindeki aşı merkezinde randevusu bulunan 80 yaş üstü yaşlıları ücretsiz olarak Marl Fatih Camii gönüllüleri olarak ulaştırdıklarını söyleyen dernek başkanı ve yüksek kimya mühendisi Muhammet Çatmak, verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çatmak, “Bu hayri hizmette bize yer veren belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çatmak, Marl şehrinin bir parçası olduklarını ve buradaki yaşlı kuşağın hepimizin büyükleri olduğunu hatırlatarak gönüllü olarak hizmete talip olduklarını söyledi. Çatmak şöyle devam etti: “Aşı randevusu olan Alman, Türk ve diğer milletlerden 80 yaş üstü yaşlı vatandaşları, Kovid-19 aşısını yaptırmak üzere evlerinden alıp aşı merkezine DİTİB gönüllülerimiz aracılığıyla ulaştırdık. Aşılarını yaptırdıktan sonra tekrar evlerine bıraktık. Marl DİTİB Fatih Camii yönetimi, gençlik, kadın ve veli kollarıyla birlikte pandeminin başladığı günden itibaren Alman, Türk demeden tüm yaşlıların ve ihtiyaç sahiplerinin alış verişinden, maske ihtiyacına kadar yardımcı olduk. Bu hayri hizmetimizden hem cemaatimiz, hem de Marl sakinlerimiz hoşnut kaldı. Bize imkanı sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Ercüment Aydın

Related Post

Korsanlar polise teslim oldu

Posted by - 23. Dezember 2016 0
İçinde 118 kişi bulunan Libya uçağı, kaçırılarak Malta’ya indirildi. Kaddafi sempatizanı olduğu açıklanan hava korsanları, uçağa bomba yerleştirdiklerini idda ederek…