Depremzedeler için minikler kumbaralarını bağışladı

87 0

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti Castrop-Rauxel beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ayasofya Camii öğrencileri, depremzedeler için kumbaralarını açtı.

Castrop-Rauxel DİTİB Ayasofya Camii’nde 6-12 yaş grubu Kur’an kursunda öğrenim gören kız öğrenciler, depremzede kardeşleri için bayramda kumbaralarını açtı. Kendileri küçük yürekleri büyük miniklere, aileleri de destek verdi.

Bayramda kumbaralarını açarak depremzede kardeşlerine göndermek isteyen minikler, biriktirdikleri harçlıklarını Castrop-Rauxel DİTİB Ayasofya Camii yönetimine teslim etti. Minikler, kumbaralarından çıkan harçlıklarını depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.

Öğrencilere teşekkür eden Castrop-Rauxel DİTİB Ayasofya Camii dernek başkanı Ahmet Yılmaz, din görevlileri Murat Ceylan ve Ümmahan Çetin, miniklere çeşitli hediyeler verdi.

Duygu dolu anlar yaşattılar

Din görevlileri Murat Ceylan ve Ümmahan Çetin, yaptığı açıklamada çocukların anlamlı davranışlarının kendilerini duygulandırdığını belirterek, “Minikler depremden etkilenen kardeşleri için örnek bir davranış sergilediler. Bu yaştaki çocukların, kardeşlerinin yaralarının sarılması için yardımda bulunması çok anlamlı. Ailelerine desteklerinden ötürü, miniklerimize de duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyoruz “ ifadelerini kullandı.

Örnek davranışından dolayı minik çocuklara teşekkür eden dernek başkanı Ahmet Yılmaz, “Minikler bayramda kumbaralarında biriktirdiği harçlıklarını depremzede kardeşlerine gönderilmesi için bizlere teslim etti. Miniklerin yardım etme duygusu ve anlamlı davranışları bizi çok duygulandırdı. Hassasiyetlerinden ve bu güzel davranışlarından ötürü başta minik öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Rabbim onları yetiştiren anne ve babalarından razı olsun” diye konuştu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post