DİTİB gençleri sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım paketi dağıttı

187 0

“İyiliği bulunduğumuz şehire yaymak” sloganıyla bir araya gelen gençler sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine battaniye ve kumanya yardımında bulundu.

Baden-Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart şehrinde DİTİB gençleri, soğuk hava koşullarının etkili olduğu kış ayında sokakta yaşayanlara “İyiliği bulunduğumuz şehire yaymak” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DTİB) bağlı Stuttgart-Feuerbach Merkez Camii gençlik kolları, şehir merkezinde sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine battaniye, eldiven, bere, çorap ile simit ve içme suyundan oluşan yardım paketi dağıttı.

İyiliği bulunduğumuz şehire yaymak

Şehirde sosyal sorumluluk ve dayanışma ile sokakta yaşayan evsiz insanlara yardım etmek amacıyla kampanya başlattıklarını ifade eden Stuttgart-Feuerbach DİTİB Merkez Camii gençlik kolları başkanı Aykut Mercan, cami gençleri olarak “İyiliği bulunduğumuz şehire yaymak” sloganıyla kolları sıvadıklarını söyledi.

Kampanyaya gençlerden büyük ilgi

10 kişik gençlik kolları üyeleriyle sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine iyilik eli uzatmak amacıyla kampanya düzenlediklerini belirten Mercan, “Dedelerimiz asırlar boyunca iyiliği, merhameti ve sevgiyi yaydılar. İslam dininin ırk, renk, milliyet, inanç ayırt etmeden insanlara şefkat ellerini uzattılar. Bu düsturla başalattığımız kampanyaya gençler büyük ilgi gösterdi” dedi.

Mercan, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” hadis-i şerifinde ifade edildiği üzere, yaşadığımız toplumda ihtiyaç sahibi insanların bir değer olduğunu, kışlık paketi verirken gözlerindeki sevince, ufak bir dokunuşla onların mutluluğuna şahit olduklarını ifade etti.

Duyarlı gençlere teşekkür

Duyarlı gençlere teşekkür eden Stuttgart-Feuerbach DİTİB Merkez Camii dernek başkanı İsmail Çakır, “Sosyal sorumluluk sahibi bir neslin yetiştiğini görmek bizleri de son derece memnun ediyor” dedi.

Gençlik kolları üyeleri yardım paketi dağıtırken, sokakta yaşayan ihtiyaç sahipleri yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post