Breidenbach’lı öğrenciler eğitim materyallerinde hünerlerini sergiledi

187 0

Almanya’nın Hessen eyaleti Breidenbach beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mevlana Camii’nde eğitim materyallerinin içeriğinin öğrenciler tarafından tanıtılıp aktarıldığı bir program gerçekleştirildi.

Eyalette pilot proje olarak gerçekleştirilen programda Mevlana Camii Kur’an kursu öğrencileri, DİTİB Akademi tarafından hazırlanan “Camiye Gidiyorum” serisi ile “Dinimi Öğreniyorum” adlı eğitim materyallerinin içeriğini tanıttı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, dernek başkanı Arif Akçan ve din görevlisi Mehmet Menteş’in açılış ve selamlama konuşmalarının ardından 4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğrencileri ilahi okundu.

Öğrenci aileleri, çevre dernek din görevlileri ve dernek yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği programa katılan Hessen DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım ve Eyalet Birliği Başkanı Salih Özkan, eyalette böyle bir programın ilk defa yapıldığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen programda öğrenciler hünerlerini sergiledi.

Öğrenciler gruplar halinde yüzlerce sayfadan ve üç seriden oluşan ”Camiye Gidiyorum”, ”Dinimi Öğreniyorum” kitapları ile Diyanet Aylık ve Çocuk dergilerinin tanıtımı ve içeriği hakkında sunum yaptı.

Yaklaşık dört saat süren programın final bölümünde, kız ve erkek ilahi gruplarının seslendirdiği ilahilerin ardından, gruplar halinde öğrenciler sahneye çağırılarak ödüllendirildi.

Başarılarından ötürü öğrencileri tebrik eden Hessen DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım, din görevlisi Mehmet Menteş’e başarı belgesi takdim etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post