Bayramda camilere hakaret içerikli mektup gönderildi

335 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Münih ve Duisburg şehirlerindeki üç cami derneğine, üzerinde domuz fotoğrafı bulunan ve hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

Ramazan bayramın birinci günü Münih DİTİB Merkez Camii’ne, ikinci günü Duisburg DİTİB Muradiye Camii’ne, üçüncü günü de Duisburg DİTİB Merkez Camii’ne posta yoluyla İslam dinine ve değerlerine yönelik ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

Posta yoluyla gönderilen benzer mektupların Münih şehrinden gönderildiği ve adresinin sahte olduğu tahmin ediliyor.

Duisburg DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Yusuf Aydın ve Duisburg DİTİB Muradiye Camii dernek başkanı Ramazan Ceylan, camilerine gönderilen mektupları yerel yetkililerle paylaştıklarını söyledi. Yaşanılan pandemi sürecinde hakaret içerikli mektupların cami derneklerine ikinci kez gönderilmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade eden başkanlar, süreç içerisinde cami dernekleri olarak toplumsal ve sosyal sorumluluk bilinciyle bilhassa faaliyet gösterdikleri şehirlere katkı sunduklarını belirterek, faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesi talebinde bulundu.

Related Post

Fridays for Future

Posted by - 24. September 2021 0
„Fridays for Future“ oluşumu tarafından Almanya’nın 450 noktasında gösteriler düzenlendi. Bu gösterilere onbinlerce kişi katıldı. Çoğunluğunun öğrencilerin oluşturduğu göstericiler pankartlar…

İftar sofrasını paylaşıyoruz

Posted by - 2. Juni 2018 0
İslâm Kültür Merkezleri Birliğinin Villa Hahnunburg’ta düzenlediği iftara Başbakan Yardımcısı Dr. Joachim Stamp, Türkiye Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, Köln…