Almanya’da camiye taşlı saldırı

346 0

Almanya’nın  Finnetrop beldesinde bulunan Finnem Cami ve Eğitim merkezi kimliği belirsiz maskeli kişiler tarafından taşlı saldırıya uğradı. 

Gerçekleşen saldırı sonucu caminin ön cephesinde bulunan dört pencerenin kırıldığı ve duvarın hasar gördüğü cami yetkilileri tarafından açıklandı. 

Cumartesi sabah saatlerinde gerçekleşen saldırıyı Camii yakınında oturan mahalle sakinleri polise bildirdiğini söyleyen yetkililer. Maddi hasarın oluştuğunu ilk defa bu şekilde bir saldırıya uğradıklarını söyledi. 

Polis yaptığı açıklamada saldırının 22 saniye sürdüğünü ve 27 adet taş kullanıldığını fakat eşgallerin henüz tespit edilmediğini belirtti. 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde maskeli üç kişinin Camii’ye ellerinde cisimlerle saldırdığı ve koşarak uzaklaştığı görülüyor. 

Related Post

Hanau kurbanları Duisburg’da anıldı

Posted by - 29. Februar 2020 0
Almanya’nın her kentinde olduğu gibi Duisburg şehrinde de anma programı düzenlendi, terör ve ırkçılık lanetlendi. 20 Şubat’ta Hanau kentinde 4’ü…

Futbol sahasında bayram namazı

Posted by - 4. August 2020 0
Almanya’nın Brühl kentinde bayram namazı futbol sahasında kılındı. Almanya’da müslümanlar bayram namazını kılmak için camilere koştu. İslam Toplumu Milli Görüşe…