Almanya’da camiye taşlı saldırı

312 0

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti Hildesheim kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Merkez Camii, kimliği belirsiz kişinin taşlı saldırısına hedef oldu.
Akşam 19.04 sularında gerçekleşen taşlı saldırıda, caminin güvenlik kamerasına saldırgan bir kişi yansıdı. Saldırganın bir avuç içerisine aldığı taşı, mescit kısmındaki cama attığı ve olay yerinden kaçtığı görüntülendi.
Camilerine yönelik yapılan saldırıdan dolayı üzüntülü olduklarını dile getiren Hildesheim DİTİB Selimiye Merkez Camii Dernek Başkanı Osman Demirtaş, akşam 19.04 sularında yapılan saldırıda, saldırganın elindeki taş ile mescidin camını kırıldığını ifade etti.
Cami derneği olarak Hildesheim kentinde komşularıyla çok iyi ilişkiler içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Demirtaş, saldırıya dair görüntüleri polisle paylaşıldıklarını ve saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Related Post

Kuran-ı Kerim yakan kişiye dava açıldı

Posted by - 23. Februar 2017 0
Danimarka’da, evinin arka bahçesinde Kuran-ı Kerim yakan ve bunun görüntüsünü sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaşan kişi hakkında dava açılması kararlaştırıldı.…