Almanya’da cami yakınındaki aydınlatma direğine çirkin yazı

322 0

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletine bağlı Sulz am Neckar şehrinde caminin bulunduğu cadde üzerindeki aydınlatma direğine, İslama ve Müslümanlara çirkin ifadelerin yer aldığı kağıtlar yapıştırıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Sulz am Neckar Hz. Ömer Camii’nin karşısındaki aydınlatma direğine yapıştırılan kağıtlarda, Hz. Muhammed’e karşı çirkin ifadeler kullanılırken, „Almanya Almanlarındır. Yabancılar defolun” ibareleri yer aldı ve bir de elektronik posta adresi verildi.

Sulz am Neckar Hz. Ömer Camii dernek başkanı Ali İpekçioğlu, 35 yıl önce kurulan cami derneğinin bugüne kadar böyle bir olayla karşılaşmadığını ve bu çirkin ifadelerin kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Cuma namazı çıkışında cemaat tarafından fark edilerek polise bilgi verildiğini belirten İpekçioğlu, aydınlatma direğinin camilerine 8-10 metre mesafede olduğunu, çirkin ifadelerin yer aldığı kağıtların ne zaman, hangi saatte ve kimler tarafından yapıştırıldığını görmediklerini kaydetti.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Çirkin ifadelerin yer aldığı etiketler daha sonra kopartıldı.

Related Post

Almanya’da umre heyecanı başladı

Posted by - 19. Dezember 2019 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2020 Yılbaşı Umre Organizasyonu‘nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı…