Yalan haber butonu

353 0

Kullanıcılarının içerik akışında çıkan ve yayılan yalan haberlerle ilgili büyük eleştirilere maruz kalan Facebook, konuyla ilgili yeni bir adım atma kararı aldı. Facebook yönetimi, bundan böyle kullanıcıların yalan haberleri hızlıca işaretlemelerine ve Facebook’a bildirmelerine olanak sağlayacak bir fonksiyon geliştirdi.

Facebook’un başkan yardımcısı Mosseri, yeni gelişmeyi Facebook’un blogunda yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Mosseri, bir metindeki verilerin doğru olup olmadığını kontrol etme alanında uzmanlaşmış, güvenilir uluslararası şirketlerle çalışacaklarını açıkladı.

Henüz test aşamasında

Dün yapılan açıklamaya göre, yeni fonksiyon şu anda test etme amaçlı kullanıcıların yalnızca küçük bir kısmına sunulmuş bulunuyor. Bu kullanıcılar yalan olduğunu fark ettikleri ya da düşündükleri haberleri ‚yalan haber‘ olarak işaretleyebilecek.

Related Post

Olimpiyatlarda bir ilk

Posted by - 5. Februar 2017 0
2020 Olimpiyatlarına evsahipliği yapacak olan Japonya, oyunlar’da kullanılacak madalyaları akıllı telefonlardan geri dönüştürerek yapacak. İlk defa böylesi bir uygulamanın yapılacağı…

Leave a comment