Uluslararası Demokratlar Birliği’nden Yemen’e yardım kampanyası

327 0

Yemen’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Uluslararası Demokratlar Birliği  (UID) ve Türk Kızılayı, ‘‘Yemen’e hemen yardım‘‘ adı altında yardım kampanyası başlattı.

 

Almanya’nın Köln kentindeki UID Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısında UID Genel Başkanı Bülent Bilgi ve UID Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Aşut açıklamalarda bulundu.

 

Herkesi Yemen’deki yaşanan insani krizle ilgili başlatılan ‚Yemen’e hemen yardım‘ kampanyasına destek vermeye davet eden UID Genel Başkanı Bülent Bilgi „Milyonlarca insan yerlerinden edildi. Gıda, tıbbi malzeme ve akaryakıtın çoğunu dışarıdan ithal eden Yemen, büyük bir kriz yaşıyor. Yemen’de insanlık katlediliyor. Bizler Yemen’de insanlığın yok olmasına izin vermemeliyiz. Yemen’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmamalıyız.“ dedi.

 

Yemen’de her 10 dakikada bir çocuğun hayatını kaybettiğini belirten Bilgi „11 milyon 300 bin Yemenli çocuk açlık, susuzluk, hastalık ve tıbbi malzeme eksikliği nedeni ile ölümle karşı karşıya‘‘ ifadelerini kullandı.

 

UID Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Aşut ‚Hayırda ikram vakti, hayırda Yemen vakti‘ diyerek bağışlarımızı yapalım. Gelin, yine hep birlikte elimizi Yemen’e uzatalım. Yemenli kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım.‘‘ şeklinde konuştu.

 

Yardım etmek isteyenlerin, Ziraat Bank International AG Frankfurt şubesi, DE26 5122 0700 1080 0000 01 IBAN hesabına yardımlarını yapabilecekleri belirtildi.

Related Post

Kimyasal saldırı lanetledi

Posted by - 25. April 2017 0
Tarihi Köln Katedralinin önünde yapılan protesto gösterisinde göstericiler, Suriye rejimi ve Esed aleyhinde sloganlar attı. Ellerinde Suriye bayrakları olan göstericiler…