Minik öğrenciler harçlıklarını depremzedeler için biriktirdi

299 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Balve şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii öğrencilerinden İzmir deprem yardım kampanyasına anlamlı destek.

Balve DİTİB Mimar Sinan Camii’nde eğitim gören 9-12 yaş Kur’an kurslarındaki öğrenciler, İzmir’de depremden etkilenen ailelere ve çocuklara ulaştırılmak üzere yardım topladı.

Minik kalpler kampanya kapsamında kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını, İzmirli kardeşleri için hafta sonu derslerine getirerek yardım kutusuna kendi elleriyle attı.

Öğrencilerinin bu ulvi davranışı karşısında çok duygulandığını ifade eden din görevlisi Serkan Öztürk, kendilerinin küçük ama yüreklerinin büyük çocukların, İzmir’den yükselen sese kulak vermelerinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Toplanan yardımlar devam etmekte olan DİTİB İzmir Depremi Yardım Kampanyası’na gönderilmek üzere Balve DİTİB Mimar Sinan Camii dernek başkanı Özkan Güler’e teslim edildi. Güler, “Miniklerimizin bu davranışı belki iyilik denizinde bir damla olacaktır. İyilik, durgun suya atılan taşın oluşturduğu halkalar gibi genişleyerek büyüyecek inşallah” dedi.

Derneğin veliler kolu başkanı Gökan Çetin ise, “Sevindirici olan evlatlarımızın veren el olma, hayırda yarışma ve mazluma yardım etme konusunda gösterdikleri hassasiyet takdire şayandır” ifadesini kullandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post