DİTİB Genel Başkanı Türkmen’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

516 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Türkmen, bütün öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında zihin açıklığı ve derslerinde başarılar dileğinde bulunduğu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Almanya’da farklı tarihlerde de olsa okullarda eğitim-öğretim başlamak üzere. Öğrencilerimiz bir yandan yeni bir sınıfa veya okula geçerek yeni başlangıçlar yapacak olmanın heyecanını yaşarken, miniklerimiz ise ilk kez okullu olmanın tedirginliği içinde. Veliler olarak bize düşen, çocuklarımızın eğitim durumunu takip etmek ve onlara başarılı olabilecekleri maddî, manevî, psikolojik her türlü ortamı temin etmeye çalışmaktır. Zira çocuklarımızın ve gençlerimizin derslerinde başarılı olarak kendi inanç, kültür ve gelenekleriyle başı dik, onurlu ve içinde yaşadığı topluma değer katan bireyler olarak yetişmeleri en büyük dileğimiz. Rabbim bütün öğrencilerimize zihin açıklığı versin. Bahtlarını açık, derslerinde üstün başarılar ihsan eylesin. Her türlü kötülükten emin ve muhafaza eylesin.”

Okullarla birlikte camilerde de Kur’an-ı Kerim ve Din Eğitimi Kurslarının başlayacağını söyleyen Türkmen, mesajında; “Camilerimiz hepimiz için, ama en fazla çocuklarımız ve gençlerimiz için birer kimlik ve şahsiyet okullarıdır. Biz, camilerde hayat bulan, hayatı camilerde yaşayan mü’minleriz. Dinimizi, dilimizi, irfanımızı, gelenek ve kültürümüzü camilerimizde yaşar ve yaşatırız. Bu sebeple, okullarla birlikte camilerimizde de başlayacak yeni eğitim öğretim yılında çocuklarımızı ve gençlerimizi aramızda görmekten özellikle büyük bir heyecan ve mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Related Post