DİTİB Almanya genelinde kurban bağış standı kurdu

282 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle yürüttüğü ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında Almanya genelinde kurban bağış standı kurdu.

DİTİB ve TDV işbirliğinde yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ kapsamında eyalet ve bölge merkezleri ile bağlı cemiyetlerde kurban bağış standı kurarak bağışçılar vekâletle kurban kesim çalışmaları hakkında bilgilendiriliyor ve bağışları kabul ediliyor.

Kurban bağış ve tanıtım standları hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, DİTİB ve TDV işbirliğinde yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nu Almanya genelinde sürdürdüklerini söyledi.

149 ülkede, milyonlarca aileye umut olmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Kurban vesilesiyle 149 ülkede milyonlarca insana ulaştıklarına dikkat çeken Dilek, şunları kaydetti: ”Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle iyiliği yeryüzünde egemen kılma çabası içinde olan TDV eliyle DİTİB olarak bayram sevincini bu Kurban bayramında da mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıma gayreti içerisindeyiz. Cemaatimizin destekleriyle dünya çapında 149 ülkede, milyonlarca aileye umut olmanın ve onların dualarında yer bulmanın mutluluğunu yaşayacağız. ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganı ile yürütülen ‘Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ sayesinde adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım elini uzatacağız.”

Kurban bedeli 125 Euro

Bu yıl kurban kesim bedellerinin 125 Euro olarak belirlendiğini ifade eden Dilek, ”Bağış yapmak isteyenler, bağış standlarımızdan, Pay Pal üzerinden veya http://www.ditib.de/kurban/index.html adresinden online olarak kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi, Almanya genelindeki DİTİB derneklerimizin din görevlilerine makbuz mukabili bağışlarını yapabilirler.” diye konuştu. Dilek ayrıca, banka havale işlemlerinin 19 Temmuz tarihine kadar, DİTİB cami görevlilerine makbuz mukabili bağış işlemlerinin ise 20 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini ifade etti.

Gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşıyoruz

Kurban vekâletlerini, İslam dininin esaslarına uygun olarak büyük bir hassasiyetle yerine getirildiğini kaydeden Dilek, konuşmasına şöyle tamamladı: “TDV’nin yılların tecrübesiyle oluşturulan profesyonel personeliyle, her bir bağışçıyı ve her bir kurbanı titizlikle takip ediyor. Son derece şeffaf bir şekilde sürdürülen organizasyonda kurban kesimleri, vekâlet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat TDV ve DİTİB’in güler yüzlü gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bağışçılarımız kurban bağışı konusunda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da teşkilatımıza güveniyor, itimat ediyor ve büyük bir teveccüh gösteriyor. Biz de bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz.”

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB’den Sudan’a yardım eli

Posted by - 11. Mai 2021 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Ramazan ayı dolayısıyla Doğu Afrika ülkesi Sudan’ın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi 1500 aileye gıda…