Avrupa Denizlililer Derneği ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

429 0

Almanya’nın Leverkusen şehrinde faaliyet gösteren Avrupa Denizlililer Derneği, ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

Genel kurulda, derneğin Avrupa’da yaşayan Denizlililer için son üç yılda yaptığı çalışmalar anlatıldı. Avrupa Denizlililer Derneği Başkan Ali İnceören, selamlama konuşmasında derneğin Avrupa’daki Denizlililer açısından önemini vurguladı.

Başkan İnceören şunları söyledi: „2015 yılında kurulan Avrupa Denizlililer Derneği’nin Avrupa ile Denizli arasında köprü olma görevini kendimize hedef olarak belirtmiştik. Bu konuda yanımda yer alan ve uyum içersinde çalıştığım tüm yönetici arkadaş ve dostlarıma ve özellikle de derneğimizin çalışmalarında her daim bizlerle birlikte olan, ama görülmeyen gönüllülerimize teşekkürlerimi arz etmek isterim. Denizli ailesi olarak bizler Avrupa’daki tüm Denizlili hemşehrilerimizi ve onların kurdukları dernekleri bir araya getirmenin yollarını aradık ve nice dostluklar kurduk“ dedi.

Yeniden Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Ali İnceören, derneğin geçmişte imza attığı proje ve etkinliklerle Avrupa ve Türkiye’de itibar kazanıldığını ve bunun önümüzdeki dönemde derneğin daha çok projelerle Denizlili insanlara ve Denizliye kazandıracaklarını belirtti. Özellikle Avrupa’da yaşayan Denizlili ailelerimizi bir araya getirecek etkinliklerin yapılacağını ifade eden İnceören, Denizlinin sağlık, turizm ve kültürel zenginliklerini Avrupa’ya taşıyacak proje hazırlıkların olduğunu da sözlerine ekledi.

Avrupa Denizlililer Derneği yeni yönetim kurulu isimlerden oluştu: Ali İnceören, Murat Şahinarslan, Muhammed Tuncel, Yasin Baklan ve Kadir Pargan.

Related Post