Almanya‘da “Vekâlet Yoluyla Kurban Kampanyası” bağış standları açıldı

386 0

Türkiye Diyanet Vakfı‘nın (TDV) „Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş“ sloganıyla mazlumların kapısının çalınacağı ve kardeşlik köprülerinin kurulacağı kurban bağışları, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) aracılığıyla Diyanet Vakfı güvencesiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kampanya kapsamda insanların vekâlet yoluyla kurban bağışlarını rahatça yapabilmeleri için Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde vekâlet yoluyla kurban bağışı tanıtım standları açıldı.

Köln DİTİB Merkez Camii’nde açılan vekâlet yoluyla kurban bağışı standında DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek kurban bağışında bulundu. Dilek, “Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen insanları bilgilendirmek ve ilgili banka şubelerine kurban bağışı ücretlerini yatırmalarına yardımcı olmak amacıyla, hizmeti insanımızın ayağına götürmek suretiyle Almanya geneli bölge merkezlerinde stantlar açtık. Ben de vekâletle kurban organizasyonuna gönüllülükle katılıyorum. Rabbim başta kurban ibadeti olmak üzere tüm taatlarımızı kurbiyyetine vesile eylesin. İnsanlar kurbanlarını ister ilgili banka şubelerine giderek, ister stantlara gelerek makbuz karşılığı veya isterlerse de internet adresimiz olan //bagis.tdv.org.tr adresinden kendileri yapabileceklerdir“ şeklinde açıklamada bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfının, evrensel bir iyilik hareketi olduğuna vurgu yapan Dilek, maddi durumu müsait olan insanların vekâletle kurban bağışına katılmalarını istiyoruz. 7 kıtada bir iyilik hareketine ortak olalım, gönüller köprüsü kuralım, kardeşlerimizle paylaşalım“ dedi.

Dilek, “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” temasıyla gerçekleşecek 2018 Vekâletle Kurban Organizasyonu kapsamında başlatılan kampanyanın banka havale işlemlerinin 17 Ağustos 2018 tarihinde, bizzat DİTİB cami görevlilerine teslim etmek üzere 21 Ağustos 2018 tarihinde sona ereceğini ifade etti.

Tüm İslam âleminin yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik eden Dilek, kampanyaya katılımın yüksek olması temennisinde bulundu.

2017 yılında dünyanın 7 kıtasında yapılan iylik hareketinin görsel filmlerinin izletildiği ve tanıtım broşürlerinin dağıtıldığı Köln DİTİB Merkez Camii’nde açılan vekâlet yoluyla kurban bağışı tanıtım standında DİTİB personeli de bağışta bulundu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Meydana ‚Cami Meydanı‘ adı verildi

Posted by - 5. Juli 2019 0
Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana ‚Cami Meydanı‘ ismi verildi. Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana…

Afganistana sınırdışı

Posted by - 2. Juni 2017 0
Mülteci olarak Afganistan’dan Almanya’ya göç eden veya savaş nedeni ile kaçan bir çok kişi, iltica başvuruları red edildiği için sınırdışı…