Özel çocuklar bowling oynadı, aileler mutluluğa ortak oldu

47 0

Almanya’da Aşağı Saksonya eyaleti Garbsen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Kocatepe Camii’nde down sendromlu özel çocuklara yönelik bir etkinlik düzenlendi.

DİTİB Federal Kadın Birliği ve Aşağı Saksonya-Bremen Eyalet Kadın Birliği’nin “Engelsiz Camii, Camimizde Bende Varım” projesi kapsamında, Garbsen Kocatepe Camii kadınlar kolunun organizesinde düzenlenen etkinlikte özel çocuklar bowling oynadı, aileleri de onların mutluluklarına ortak oldu.

Garbsen DİTİB Kocatepe Camii kadınlar kolu başkanı Yıldız Ergün etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, sosyal etkinliklere destek veren başta dernek başkanı Zafer Yıldız’a, kadınlar kolu üyelerine ve veliler kolu başkanı Uzman Pedagog Nuray Barut’a teşekkür etti.

Özel çocuklara yönelik farkındalık oluşturacak, renkli bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Ergün, “Bowling etkinliğine özel çocuklarımız aileleriyle birlikte katılım sağladı. İnsan, onların yüzlerindeki tebessümü ve gözlerinde parlayan ışığı gördükçe ayrı bir mutluluk hissediyor, çocuklar ve aileleri mutlu olunca bizler daha çok mutlu oluyoruz” dedi.

Bu program vesilesiyle ailelerle tanışma ve sohbet etme imkanı bulduklarını belirten Ergün, annelerin de kendileriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ve güzel bir gün geçirdiklerini ifade etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Almanya’da umre heyecanı başladı

Posted by - 19. Dezember 2019 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2020 Yılbaşı Umre Organizasyonu‘nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı…