Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle „Huzur Evi“ ziyareti

500 0

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Hewag Seniorenstift Duisburg-Hamborn Huzur Evi sakinleri unutulmadı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg Merkez Camii’nden din görevlileri Niyazi Tok ve Elif Anac, dernek yönetiminden Hülya Ceylan ve eski dernek başkanlarından Mehmet Şanlı ile Hasan Özay’dan oluşan heyet, aynı şehirde faaliyet gösteren huzur evini ziyaret etti.

Duisburg DİTİB Merkez Camii heyeti huzur evi sakinlerine özel bir program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavet ve ilahilerin okunduğu programda yaşlılar duygusal anlar yaşadı. Sohbet ve duanın arkasından ikramlarda bulunuldu. Hafta münasebitiyle huzur evinde kalan Müslüman sakinlere gül takdim edildi.

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle huzur evi ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten din görevlisi Niyazi Tok, şu açıklamayı yaptı: “Bizler yaşlılarımıza, büyüklerimize hürmet konusunda alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi örnek alıyoruz. Bilhassa hafta dolayısıyla onların hayr dualarını almak, onları mutlu etmek tarif edilmez bir duygu. Büyüklerimizi bir nebze mutlu etmek maksadıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik ve çok mutlu oldular. Ailelerinden uzak her birinin ayrı ayrı hayat hikayelerini dinlerken zaman zaman duygulandık. Bizden devamlı ziyaret etmemiz için talepte bulundular, biz de kendilerine sözünü verdik. Sosyal sorumluluk çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Bu imkanı bize sağlayan Hewag Seniorenstift Duisburg-Hamborn Huzur Evi yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Yönetici ve çalışanlarının özverili ve gönülden yaptıkları hizmetleri yerinde gördük.“

Ercüment Aydın / Köln

Related Post