Domuz etine düşkünlüğü sahte Suudi prensini ele verdi

353 0

30 yıl boyunca kendini Suudi prens olarak tanıtan Amerikalı dolandırıcının, domuz etine olan düşkünlüğü fark edilince yakayı ele verdiği bildirildi.

Daily Mail’in aktardığına göre 47 yaşındaki Anthony Gignac Kolombiya’da doğdu, fakat Amerikalı bir aile tarafından evlat edinerek ABD’de büyüdü. Gignac ilk kez, bir oteli ve birkaç şirketi 10 bin dolar zarara uğrattığı için 2008’de dolandırıcılıktan hüküm giydi. Aynı dönemde Amerikalının kendisini prens olarak tanıtarak etraftakileri dolandırdığı öğrenildi.

Gignac’ı yeniden bir dava figüranı yapan son olaysa geçen yılın mart ayında gelişti. Dolandırıcının adamlarından biri, Amerikalı yatırımcı Jeffrey Saffer’i arayarak, Suudi prensin kendisinin sahip olduğu tatil beldesine 440 milyon dolar yatırmak istediğini bildirdi.

Amerikalı buna kandı ve ‘prensi‘ konuk etti. Ağustos ayındaysa Saffer, Gignac’la dairesinde buluştu. Orada ‘prens‘ kendisine Dubai Bankası’nın 600 milyon dolarlık sahte teminat mektubunu gösterdi.

İkili daha sonraki görüşmelere Colorado eyaletindeki Aspen kentinde devam etti. Saffer orada ilk kez yolunda gitmeyen bir şey olduğunu, Müslüman bir ülkeden gelen yatırımcının domuz etli yemeklere iştahla yüklendiğini fark etti. Saffer’in güvenlik servisinden ‘prensi‘ araştırmalarını rica etmesiyle Gignac’ın yalanı anında ortaya çıktı.

ALINTI LİNK Sputnik https://sptnkne.ws/hZvw

 

Related Post