DİTİB gönüllüleri Senegal’de 4100 aileye Ramazan paketi dağıttı

355 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Essen Eyalet Bölge Birliği ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası kapsamında DİTİB gönüllüleri Moritanya’dan Senegal’e geçti.

Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür, Essen Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, NRW Eyalet Birliği Müdüresi Hülya Ceylan ile bölge birliğine bağlı dernek başkanları, gençlik ve kadın kollarından oluşan 16 kişilik gönüllü DİTİB heyeti, Senegal’de zor şartlarda hayatlarını sürdüren ihtiyaç sahibi 4100 aileye Ramazan yardım paketi ulaştırdı.

DİTİB günüllüleri Almanya’dan beraberinde getirdikleri kıyafet, oyuncak ve şekerleri de bölgedeki çocuklara dağıttı.
Essen DİTİB Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, bölge cami derneklerinin ve hayırseverlerin emanetlerini 16 gönüllüyle, Moritanya ve Senegal’e getirdiklerini söyledi.

„Tek amacımız; dil, din, ırk ve coğrafya farkı gözetmeden insanlığa hizmet etmek“
Ramazan yardım faaliyetleri kapsamında Moritanya’nın andından Senegal’in beş şehrinde 4100 aileye yardım paketi dağıtıldığını söyleyen Alptekin, “Almanya’dan yanımızda getirdiğimiz kalem ve defterden oluşan kırtasiye malzemeleri, bayramlık kıyafetler, şeker ve oyuncaklarla çocukları sevindirmek, onların tertemiz kalplerine dokunmak istedik. Onları mutlu etmeye ve yüzlerini güldürmeye çalıştık. Çocuk hastanesini ziyaret ederek, bebek ve çocuk kıyafeti götürdük. Bu hayra vesile olanlardan, bu hayra katkı sunanlardan Allah razı olsun. DİTİB olarak misyonumuz gereği insani yardımlarda dil, din, ırk ve coğrafya farkı gözetmeden nerede bir mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi insan varsa ona yetişmeye gayret gösteriyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Çocuklara bayramlık kıyafetler ile şeker ve oyuncaklar dağıtan DİTİB gönüllüleri, gün boyu çocuklarla birlikte oldu ve onlarla unutulmayacak anlar yaşadılar.

Ercüment Aydın

Related Post

Monheim Camisine kadınlardan destek

Posted by - 22. November 2020 0
Almanya’nın Monheim şehrinde inşaatı devam eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Osman Gazi Camii’ne Kölnlü kadınlar destek verdi.…