DİTİB Center’da yeni dükkanlar açıldı

555 0

Köln Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Merkez Camii ve Kültür Kompleksi bünyesinde bulunan Alışveriş Merkezi’nde (DİTİB Center) yeni ticari alanların açılışı gerçekleştirildi.

3 Ekim 2017 tarihinde Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker tarafından açılışı gerçekleştirilen DİTİB Alışveriş Merkezi’nde beş farklı alanda yeni dükkan hizmete girdi.

Köln’de cazibe merkezi haline gelen DİTİB Alışveriş Merkezi’nde; D&B Trade Group’un Net markasıyla başta helal standartlarına uygun olarak üretiminin ve satışının yapılacağı NET Et satış reyonu ile paket turlar, uçak biletleri, alternatif tatil, gezi organizasyonları, sağlık turizmi, hac ve umre hizmeti verecek NET Turizm ofisinin yanında, çeyizlik ve ev tekstil ürünlerinin satışının yapıldığı SoftHome mağzası, Türk mutfağının damak tadını yansıtan lokanta, kahve ve Türk çayının ikram edileceği çay ocağının resmi açılışı yapıldı.

Hizmete giren dükkanların açılışı için DİTİB Alışveriş Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Açılışa Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Köln Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, Genel Sekreter Abdurrahman Atasoy ve Sosyal Dayanışma Merkezi Başkanı Ali Özdemir’in yanı sıra çok sayıda cemaat katıldı.

Açılış kurdelesini birlikte kesen Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ve DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, yeni açılan işletmelerin, işletme sahiplerine ve alışveriş merkezine hayırlı olmasını temennisinde bulundular.

Açılış sonrası dükkanlara hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu.

Ayrıca cazibe merkezi haline gelen DİTİB Alışveriş Merkezi’nde çok geniş yelpazede ürünlerle hizmet veren modern bir kitabevi ile hediyelik eşya ve diğer dükkanlarla müşterilerine hizmet sunuyor.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post