YTB desteği ile Avrupalı Köprübaşılılara hijyen paketi dağıtıldı

459 0

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında merkezi Almanya’nın Neurade şehrinde bulunan Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ile ortak çalışma yürüttü.

YTB’nin „Diaspora Covid-19 Destek ve İşbirliği Programı“ ile yurt dışındaki Türk vatandaşları yönelik Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ile yürüttüğü ortak çalışmada, 200 hijyen paketi dağıtıldı.

Korona virüsüne karşı mücadele kapsamında Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği, risk grubundaki 60 yaş üstü başta dernek üyeleri ve hemşehrileri ile ihtiyaç sahiplerine dezenfektan, kolonya, 3 adet maskeden oluşan hijyen paketi dağıttı. Ayrıca YTB logolu bez çanta ile Köprübaşılılar Derneği’nin logolu şalı da hediye edildi.

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Bakanı Ahmet Anaç ve Kadınlar Kolu Başkanı Yıldız Aksoy, Yurt dışında yaşayan vatandaşlarına yönelik “Yalnız Değilsiniz” sloganıyla başlattığı hayri çalışmalarından ötürü . Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na teşekkür etti.

Başkan Anaç, İnşallah hep birlikte bu pandemi sürecini sağlıkla atlatacağız ve tekrar bir araya geleceğiz temennisinde bulundu. Anaç ortak yürütülen çalışma ile ilgili şöyle konuştu: “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle Almanya’da yaşayan birinci kuşak ve 60 yaş üstü büyüklerimize hijyen yardım çantası hazırladık. YTB’nin “Yalnız Değilsiniz” sloganı ile özel hazırlanan çantamızın içerisinde; kolonya, dezenfektan, 3 adet maske ile bir de derneğimizin hediyesi logolu şalı çevremizde yaşayan birinci kuşak ve 60 yaş üstü büyüklerimizi ziyaret ederek takdim ettik. 200 hjyen paketi hazırlayarak, büyüklerimizi evlerinde ziyaret ettik, YTB’ye bizlere teşekkür ederek, hayır dualarını aldık.”

Ercüment Aydın / Neurade

Related Post

Bu yıl ölümcül yıl

Posted by - 24. Dezember 2016 0
Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Sözcüsü Spindler, „Son kazalarla birlikte Akdeniz’de bu yıl hayatını kaybeden sığınmacı sayısı 5 bini…